Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

اولین روز بازی های کشورهای اسلامی در‌ باکو؛ درخشش بانوان تیرانداز ایرانی

اولین روز بازی های کشورهای اسلامی در‌ باکو؛ درخشش بانوان تیرانداز ایرانی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

ایران در اولین روز از آغاز رقابت های بازی های کشورهای اسلامی در باکو، روز شنبه، با کسب دو مدال طلا و دو نقره و چهار برنز تا به این لحظه در جایگاه چهارم جدول مدال ها قرار دارد.

بانوان تیرانداز ایرانی، نرجس امام قلی نژاد و الهه احمدی در این روز و در تفنگ بادی به ترتیب مدال طلا و نقره را به اردوی کاروان ورزشی ایران هدیه آوردند. نسرین دوستی و امیرمهدی زاده هم در کاراته کاری کردند کارستان و بترتیب یک طلا و یک برنز نصیب کاروان ایران کردند.

جمهوری آذربایجان در مجموع با کسب بیست و دو مدال در جایگاه نخست قرار دارد. ترکیه، اندونزی و الجزایر بعد از آذربایجان جای گرفته اند. ورزشکاران افغان و تاجیک اما تا لحظه تنظیم این خبر مدالی بدست نیاورده اند.

چهارمین دوره از بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی به میزبانی شهر باکو با شرکت ۵۴ کشور از ۱۲ تا ۲۲ ماه مه ۲۰۱۷ میلادی و در ۱۸ رشته ورزشی برگزار می‌شود.

کاروان ورزش ایران در این دوره از این مسابقات با ١٥٩ ورزشکار و در ٢٠ رشته با ورزشکاران دیگر کشورها رقابت می کنند.

مسئولان ایران به مدال آورانِ در این بازی ها پاداش نقدی پرداخت می کنند. کیومرث هاشمی، رئیس کمیته ملی المپیک گفته است که برای مدال طلا ۶۰۰، مدال نقره ۴۰۰ و مدال برنز ۳۰۰ دلار آمریکا در جا پرداخت می شود و در تهران نیز به مدال آوران سکۀ طلا داده خواهد شد.

کاروان ورزش افغانستان

برغم این خبر خوش برای ورزشکاران ایرانی، همتایان آنها در کشور همسایه، افغانستان، با دشواری های مالی دست و پنجه نرم می کنند، مشکلی که بی تردید مانع درخشش ورزشکاران افغان می شود.

احسان نیرو، سخنگوی کمیته ملی المپیک افغانستان گفته است که این نهاد ورزشی بدلیل کمبود منابع مالی توانسته تنها ۴۰ ورزشکار را راهی باکو کند و ۷۰ ورزشکار از شرکت در این مسابقات بازمانده اند.

برخی از گزارش ها حاکی است که شماری از ورزشکاران افغان هزینه بلیط و سفر به باکو را از جیب خود پرداخته اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشتی بادبانی قرن ۱۹ مشعل المپیک را از یونان به فرانسه می‌رساند

بازگشت روماریو به زمین فوتبال؛ ستاره برزیلی هم‌بازی پسرش می‌شود

چگونه از شر رژیم‌های غذایی سخت و غیراصولی خلاص شویم و به تناسب اندام برسیم؟