ترامپ: کومی کار خود را خوب انجام نمی داد

ترامپ: کومی کار خود را خوب انجام نمی داد
نگارش از امید لهبی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

اخراج ناگهانی جیمز کومی، رییس پلیس فدرال آمریکا از سوی دونالد ترامپ، رییس جمهوری این کشور موجب انتقادها زیادی شده است. اگرچه دموکرات های آمریکا اخراج آقای کومی را با تحقیقات او درباره رابطه احتمالی ستاد انتخاباتی آقای ترامپ و دولت روسیه بی ارتباط نمی دانند اما کاخ سفید این ادعا را رد می کند.

سارا هاکبی سندرز، یکی از سخنگویان کاخ سفید روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری دلیل اخراج رییس اف بی آی را عدم اعتماد رییس جمهوری آمریکا و «خطاهای متعدد» او خواند. وی گفت که آقای ترامپ به محض ورود به کاخ سفید تصمیم گرفته بود که رییس اف بی آی را برکنار کند. آقای ترامپ در توجیه تصمیمش گفت:‌ «او کار خود را خوب انجام نمی داد، خیلی ساده است.»

برخی از رسانه ها گزارش می دهند با اینکه اختلاف میان آقای ترامپ و رییس اف بی آی از «ماهها پیش» وجود داشت اما نقطه عطف آن زمانی بوده که آقای کومی از ارائه رئوس سخنانی که قصد داشت در برابر سنا ایراد کند خودداری کرده بود.

رییس پیشین اف بی آی روز سیزدهم اردیبهشت در برابر کمیته تحقیق کنگره آمریکا درباره ایمیل های هیلاری کلینتون در دوره وزارت خارجه اش شهادت داد. او پیش تر در مقابل اعضای کنگره گفته بود که در حال تحقیق بر روی همکاری «نزدیکان دونالد ترامپ و مسکو» است.

چاک شومر، رهبر دموکرات ها در سنای آمریکا گفت که زمانبندی اخراج رییس اف بی آی موجب «تردیدهای جدی» درباره انگیزه آن شده است. وی همچنین خواستار حضور فوری دادستان کل و معاونش در جلسه سنا شد.هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرونده جدید برای دونالد ترامپ؛ رئيس جمهوری سابق «با کلاهبرداری ارزش دارایی‌های خود را افزایش داده»

انتشار کتاب دستیار سابق کاخ سفید؛ لباس‌های رئیس دفتر ترامپ از فرط سوزاندن اوراق بوی دود می‌داد

چراغ سبز بایدن به تحویل موشک‌های دوربرد «ا‌تکمز» به کی‌یف؛ این موشک‌ها چه ویژگی‌هایی دارند؟