رییس اخراجی اف بی آی به واشنگتن بازگشت

رییس اخراجی اف بی آی به واشنگتن بازگشت
نگارش از Euronews

اخراج ناگهانی جیمز کومی، رییس پلیس فدرال آمریکا، اف بی آی، به دستور دونالد ترامپ، رییس جمهوری این کشور واکنش های مختلفی در پی داشت. اخراج آقای کومی در حالی انجام شد که وی در راس اف بی آی مشغول بررسی رابطه احتمالی ستاد انتخاباتی آقای ترامپ، با دولت روسیه بود. وی پس از دریافت خبر از لس آنجلس به واشنگتن بازگشت.

آقای کومی هنگام اخراج در لس آنجلس مشغول سخنرانی برای گروهی از کارکنان اف بی آی بود که به ناگهان خبر اخراجش را از تلویزیون می بیند. به گفته نشریه نیوریورک تایمز وی ابتدا گمان می کرد که کارکنان اف بی آی قصد دارند با او شوخی کنند.

سام ارمن، استاد حقوق دانشگاه کالیفرنیای جنوبی می گوید:‌ «اخراج یکی از مهمترین افرادی که در حال تحقیق بر روی پرونده ایست که شما یا مسئولان بلندپایه دولت شما در مرکز آن قرار گرفته بسیار عجیب است. قبلا ریچارد نیکسون در دوره ریاست جمهوری است کسانی را که درباره او تحقیق می کردند، اخراج کرد و احتمالا به همین دلیل مجبور به استعفا شد.»

معاون رییس دفتر اف بی آی در لس آنجلس می گوید:‌ «رییس کومی وقتی به اف بی آی آمد، کثرت گرایی را به عنوان یکی از اصول اساسی نهادینه کرد. او اعتقاد داشت که این کار برای سازمان ما اهمیت اساسی دارد.»

مطالب مرتبط