پیام ویدئویی ماکرون به دانشمندان آمریکایی: به فرانسه بیایید

پیام ویدئویی ماکرون به دانشمندان آمریکایی: به فرانسه بیایید
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

امانوئل ماکرون پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در یکی از اولین پیام های ویدئویی اش با محققان و دانشمندان آمریکایی و اروپایی که در زمینه تغییرات آب و هوایی فعالند، سخن گفت.

وی در این پیام نگاه دونالد ترامپ به پدیده تغییرات آب و هوایی را «بدبینانه» و محققان آمریکایی را به فرانسه فرا خواند.

وی گفت:«سلام به همگی، این پیامی برای محققان آمریکایی است، کارآفرینان و مهندسانی که در عرصه تغییرات اقلیمی کار می کنند. شنبه گذشته از شما دعوت کردم تا به فرانسه بیایید و به همکاران محقق اروپایی و فرانسوی خود بپیوندید. فرانسه پذیرای شماست.

از تصمیم رئیس جمهوری جدید شما که بودجه تحقیقاتی و نوآوری های شما را به خطر می اندازد با خبرم، چرا که او به بحث تغییرات اقلیمی بسیار بدبین است.

به درستی پدیدۀ تغییرات اقلیمی تردیدی ندارم و این که تا چه حد باید نسبت به این موضوع متعهد باشیم. پس دو پیام دارم؛ اول: برای محققان فرانسوی و اروپایی؛ بودجه شما را تضمین و سرمایه گذاری ها در بخش های عمومی و خصوصی را تقویت می کنیم، برای تسریع ابتکارتمان همسو و در راستای تصمیمات COP21.

دوم پیامی برای شما آقایان؛ لطفا به فرانسه بیایید. فرانسه به شما خوش آمد می گوید. فرانسه کشور شماست. ما نوآوری را دوست می داریم و از افراد نوآور استقبال می کنیم.

ما بدنبال آنهایی هستیم که در زمینه تغییرات اقلیمی کار می کنند، انرژی، انرژهای تجدیدپذیر و تکنولوژی نو. فرانسه کشور شماست. سپاس.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماکرون: اظهارات روسیه درباره نقش فرانسه یا اوکراین در حمله به سالن کنسرت مسکو مسخره است

اولین تصاویر قوی‌ترین «ام آر آی» جهان از مغز انسان با دقتی ۱۰ برابر معمول ثبت شد

بالاترین سطح هشدار امنیتی در فرانسه؛ ماکرون: داعش خراسان بارها تلاش کرده به خاک ما حمله کند