پیام ویدئویی ماکرون به دانشمندان آمریکایی: به فرانسه بیایید

پیام ویدئویی ماکرون به دانشمندان آمریکایی: به فرانسه بیایید
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

امانوئل ماکرون پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در یکی از اولین پیام های ویدئویی اش با محققان و دانشمندان آمریکایی و اروپایی که در زمینه تغییرات آب و هوایی فعالند، سخن گفت.

آگهی

وی در این پیام نگاه دونالد ترامپ به پدیده تغییرات آب و هوایی را «بدبینانه» و محققان آمریکایی را به فرانسه فرا خواند.

وی گفت:«سلام به همگی، این پیامی برای محققان آمریکایی است، کارآفرینان و مهندسانی که در عرصه تغییرات اقلیمی کار می کنند. شنبه گذشته از شما دعوت کردم تا به فرانسه بیایید و به همکاران محقق اروپایی و فرانسوی خود بپیوندید. فرانسه پذیرای شماست.

از تصمیم رئیس جمهوری جدید شما که بودجه تحقیقاتی و نوآوری های شما را به خطر می اندازد با خبرم، چرا که او به بحث تغییرات اقلیمی بسیار بدبین است.

به درستی پدیدۀ تغییرات اقلیمی تردیدی ندارم و این که تا چه حد باید نسبت به این موضوع متعهد باشیم. پس دو پیام دارم؛ اول: برای محققان فرانسوی و اروپایی؛ بودجه شما را تضمین و سرمایه گذاری ها در بخش های عمومی و خصوصی را تقویت می کنیم، برای تسریع ابتکارتمان همسو و در راستای تصمیمات COP21.

دوم پیامی برای شما آقایان؛ لطفا به فرانسه بیایید. فرانسه به شما خوش آمد می گوید. فرانسه کشور شماست. ما نوآوری را دوست می داریم و از افراد نوآور استقبال می کنیم.

ما بدنبال آنهایی هستیم که در زمینه تغییرات اقلیمی کار می کنند، انرژی، انرژهای تجدیدپذیر و تکنولوژی نو. فرانسه کشور شماست. سپاس.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پاپ فرانسیس خواستار سازوکاری برای تسهیل شرایط پذیرش و حفظ کرامت انسانی مهاجران در اروپا شد

آلبوم عکس از سفر پادشاه بریتانیا به فرانسه؛ از دیدار با ماکرون تا ضیافت شام در کاخ ورسای

ماکرون: پرچم روسیه نمی‌تواند در المپیک پاریس برافراشته شود