روحانی: جوانان ما راه آزادی را انتخاب کرده اند

روحانی: جوانان ما راه آزادی را انتخاب کرده اند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، این بار در مقام نامزد انتخابات ریاست جمهوری به همدان رفت و در سالن ابن سینای این شهر در جمع هواداران سخنرانی کرد.
هواداران روحانی با شعار یاحسین میرحسین از نامزد انتخابات ریاست جمهوری در همدان استقبال کردند.

روحانی با حمله شدید به رقبای انتخاباتی از جمله ابراهیم رئیسی و محمد باقر قالیباف گفت: « ما در انتخابات آمده ایم تا به بداخلاقی پایان بدهیم و به خشونت ورزان و افراطیون بگوییم دوره شما تمام شده است. شما هشت سال در این کشور بودید و مردم دیدند که در این کشور چه کردید.»

روحانی گفت: «جوانان غیور ما راه آزادی را انتخاب کرده اند، شما در طول این چهار سال در همه جلسات آمدید تا همه شبکه‌های اجتماعی را ببندید. شما در مسیر پیشرفت و آزادی جوانان ما نخواهید بود.»


در این گردهمایی بسیاری از هواداران روحانی شعار می دادند “نه قاضی نه شهردار روحانی رو نگه دار” . اشاره حامیان روحانی به قاضی و شهردار ابراهیم رئیسی و قالیباف شهردار تهران است. حسن روحانی در یکی از مهمترین بخش از سخنانش در حمله مستقیم به ابراهیم رئییسی گفت: « ملت ما خرداد ۹۲ اعلام کرد که راه حصر و انزوای ایران را نمی پذیرد. ملت ایران یکبار دیگر هم اعلام کرد که مسیرش مسیر آزادی است و آن اسفند ۹۴ بود. اردیبهشت ۹۶ هم یکبار دیگر مردم ایران اعلام می کنند آنهایی که در طول ۳۸ سال فقط اعدام و زندان بلد بودند، را قبول ندارند.سخنگوی یک نهاد پشت تریبون فقط سیاه‌نمایی دولت را یاد گرفته است؛ ما اجازه نخواهیم داد خانه عدالت، تبدیل به خانه اتهام شود.»


انتخابات ریاست جمهوری ایران ۲۹ اردیبهشت یازدهم ماه مه برگزار می شود. در این انتخابات شش نامزد، سید ابراهیم رئیسی، حسن روحانی، محمد باقر قالیباف، اسحاق جهانگیری و سید مصطفی میرسلیم و مصطفی هاشمی طبا با یکدیگر به رقابت می پردازند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات اسرائیل؛ حزب نتانیاهو در صدر و در آستانه کسب اکثریت کرسی‌ها قرار گرفت

شکاف نسلی در انتخابات فرانسه؛ جوان‌ها به ملانشون و لوپن بیشتر از ماکرون رای داده‌اند

انتخابات عراق؛ مقتدی صدر پیروز انتخاباتی که هیچ حزبی در آن اکثریت را کسب نمی‌کند