ستاد امانوئل ماکرون: هدف یک حمله سایبری بزرگ بوده ایم

ستاد امانوئل ماکرون: هدف یک حمله سایبری بزرگ بوده ایم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

ستاد انتخاباتی امانوئل ماکرون، نامزد انتخابات ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد که هدف یک حمله سایبری بسیار بزرگ قرار گرفته که صدها ایمیل و سند مربوط به این کمپین را در بر می گیرد.

به گزارش کمپین این نامزد میانه روی انتخابات فرانسه، اسنادی که منتشر شده اغلب اسناد معمولی و اطلاعات کمپین انتخاباتی است اما هکرها با افزودن اطلاعات و اسناد جعلی سعی در تضعیف امانوئل ماکرون پیش از انتخابات روز یکشنبه داشته اند.

انتشار این اسناد روز جمعه و در حالی صورت گرفت که تنها چند ساعت تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری فرانسه باقی است. روز شنبه روز پایان کمپین انتخابات در فرانسه و «روز سکوت» است.

ایمیل های هک شده شامل ۹ گیگابایت اطلاعات است که توسط یک کاربر ناشناس منتشر شد. هنوز مشخص نیست چه فرد یا گروهی مسئول این حمله سایبری بوده اما ستاد آقای ماکرون گفته است که این فایل ها چند هفته پیش و در پی هک شدن ایمیل های اعضای جنبش موسوم به «در حرکت» به سرقت رفته است.

مقام های وزارت کشور فرانسه در این رابطه اظهار نظر نکرده اند. کمیسیون برگزاری انتخابات فرانسه گفته است که روز شنبه در این رابطه نشستی برگزار خواهد کرد. این کمیسیون همچنین از رسانه ها خواسته است تا از انتشار اسناد منتشر شده خودداری کنند.

Recommandation aux médias suite à l’attaque informatique dont a été victime l‘équipe de campagne de EmmanuelMacron</a> <a href="https://t.co/LaLA1hgXYk">pic.twitter.com/LaLA1hgXYk</a></p>— CNCCEP (cnccep) 5 mai 2017

در همین حال فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه در واکنش به حمله سایبری به کمپین ماکرون وعده داد که این موضوع را پیگیری خواهد کرد. او پیش تر از حمایت رسمی خود از این نامزد میانه رو انتخابات فرانسه خبر داده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماکرون: اظهارات روسیه درباره نقش فرانسه یا اوکراین در حمله به سالن کنسرت مسکو مسخره است

اولین تصاویر قوی‌ترین «ام آر آی» جهان از مغز انسان با دقتی ۱۰ برابر معمول ثبت شد

بالاترین سطح هشدار امنیتی در فرانسه؛ ماکرون: داعش خراسان بارها تلاش کرده به خاک ما حمله کند