Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کمیته مرکزی فدراسیون جهانی بسکتبال با پوشش اسلامی زنان در مسابقات موافقت کرد

کمیته مرکزی فدراسیون جهانی بسکتبال با پوشش اسلامی زنان در مسابقات موافقت کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

فدراسیون جهانی بسکتبال (فیبا) با اصلاح یکی از مواد آیین نامه رسمی پوشش زنان بسکتبالیست، داشتن حجاب را در رقابت‌های بین المللی مجاز اعلام کرد.

به گزارش وبسایت فیبا، در دومین جلسه سالانه کمیته مرکزی این فدراسیون که روز پنجشنبه چهارم ماه مه در هنگ کنگ برگزار شد، این نهاد با تغییر بخشی از ماده ۴ آیین نامه موافقت کرد و به این ترتیب زنان بسکتبالیست اجازه خواهند داشت در صورت رای مثبت کنگره سالانه فدراسیون از ماه اکتبر در صورت تمایل با حجاب به میدان بروند.

فیبا، FIBA</a> فدراسیون بین‌المللی بسکتبال، با حضور زنان محجبه در میادین بین‌المللی موافقت کرد. <a href="https://t.co/u8cM3Gvp4D">pic.twitter.com/u8cM3Gvp4D</a></p>— روزنامه ایران (IranNewspaper) 4 mai 2017

به گفته پاتریک بومن، دبیرکل فیبا، نهادهای مختلف فدراسیون جهانی بسکتبال از ۴ سال پیش کار بر روی این پیشنهاد را آغاز کرده و به ویژه پس از بررسی حضور بانوان بسکتبالیست محجبه در لیگ‌های داخلی و بی‌خطر بودن پوشش سنتی برای بازیکنان، تصمیم به اصلاح مقررات پوششی گرفتند.

ایران یکی از کشورهایی است که به دلیل اجباری بودن حجاب در مکان‌های عمومی، امکان حضور در رقابت‌های بین المللی بسکتبال بانوان را نداشت. تصمیم اخیر فیبا با ابراز رضایت مقام‌های ورزشی این کشور رو به رو شده است. خبرگزاری فارس اعلام کرد محمود مشحون، رییس فدراسیون بسکتبال گفت: «صمیمانه از سلطانى فر و دولت محترم براى حمایت از این رشته و احقاق حق دختران بسکتبالیست کشورم تشکر می کنم و با نظر فدراسیون جهانى، از اول اکتبر (مهرماه امسال) دختران ایرانى با حجاب اسلامى می توانند در مسابقات بین المللى شرکت کنند.»

عاجل : اعتماد لبس الحجاب من قبل الاتحاد الدولي لكرة السلة FIBA pic.twitter.com/tgjVmAJhqQ

— Qatar Basketball FD (@qatarbf) May 4, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیروزی تورنتو رپتورز بر ایندیانا پیسرز

هزار روز دوری از مدرسه؛ یونیسف: دختران افغان سه میلیارد ساعت درسی را از دست داده‌اند

گوسفندان «لادوم» سنگال؛ نژادی به قیمت تا ۷۰ هزار دلار در آستانه عید قربان