کمیته مرکزی فدراسیون جهانی بسکتبال با پوشش اسلامی زنان در مسابقات موافقت کرد

کمیته مرکزی فدراسیون جهانی بسکتبال با پوشش اسلامی زنان در مسابقات موافقت کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فدراسیون جهانی بسکتبال (فیبا) با اصلاح یکی از مواد آیین نامه رسمی پوشش زنان بسکتبالیست، داشتن حجاب را در رقابت‌های بین المللی مجاز اعلام کرد.

آگهی

به گزارش وبسایت فیبا، در دومین جلسه سالانه کمیته مرکزی این فدراسیون که روز پنجشنبه چهارم ماه مه در هنگ کنگ برگزار شد، این نهاد با تغییر بخشی از ماده ۴ آیین نامه موافقت کرد و به این ترتیب زنان بسکتبالیست اجازه خواهند داشت در صورت رای مثبت کنگره سالانه فدراسیون از ماه اکتبر در صورت تمایل با حجاب به میدان بروند.


به گفته پاتریک بومن، دبیرکل فیبا، نهادهای مختلف فدراسیون جهانی بسکتبال از ۴ سال پیش کار بر روی این پیشنهاد را آغاز کرده و به ویژه پس از بررسی حضور بانوان بسکتبالیست محجبه در لیگ‌های داخلی و بی‌خطر بودن پوشش سنتی برای بازیکنان، تصمیم به اصلاح مقررات پوششی گرفتند.

ایران یکی از کشورهایی است که به دلیل اجباری بودن حجاب در مکان‌های عمومی، امکان حضور در رقابت‌های بین المللی بسکتبال بانوان را نداشت. تصمیم اخیر فیبا با ابراز رضایت مقام‌های ورزشی این کشور رو به رو شده است. خبرگزاری فارس اعلام کرد محمود مشحون، رییس فدراسیون بسکتبال گفت: «صمیمانه از سلطانى فر و دولت محترم براى حمایت از این رشته و احقاق حق دختران بسکتبالیست کشورم تشکر می کنم و با نظر فدراسیون جهانى، از اول اکتبر (مهرماه امسال) دختران ایرانى با حجاب اسلامى می توانند در مسابقات بین المللى شرکت کنند.»


هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیروزی تورنتو رپتورز بر ایندیانا پیسرز

تیم مردانه افغانستان در بازی‌های آسیایی هانگژو؛ زنان در تبعید جداگانه شرکت کردند

اندونزی زنی را که قبل از خوردن گوشت خوک، «بسم‌الله» گفته بود به دو سال زندان محکوم کرد