رسانه‌های ایران: مدیر تلویزیون جِم در ترکیه ترور شد

رسانه‌های ایران: مدیر تلویزیون جِم در ترکیه ترور شد
نگارش از Ali Kheradpir
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

خبر فوری

رسانه‌های ایران از ترور سعید کریمیان، مدیر و بنیانگذار تلویزیون جِم (GEM) در ترکیه خبر می‌دهند. شبکه عرب زبان العالم متعلق به به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نوشت که آقای کریمیان در دفتر كار خود در تركيه به ضرب گلوله «ترور» شده است.

در حالی که جزییات این خبر هنوز روشن نیست و فرد یا گروهی مسوولیت آن را برعهده نگرفته، جام نیوز دیگر رسانه داخلی به نقل از تلگرام «یکی از کانال‌های مرتبط با سازمان امنیت ترکیه» نوشت که خبر کشته شدن وی تایید شده است. جام نیوز از مجموعه تلویزیون‌های ماهواره‌ای «جم» با عنوان «مخرب‌ترین رسانه‌های ضدفرهنگی» یاد کرد.

پیش از این در ۱۶ آبان ۱۳۹۵ خبرگزاری تسنیم نزدیک به سپاه پاسداران ایران در گزارشی با نام «کادرسازی منافقین با نقاب شبکه جم» نوشته بود: «سعید کریمیان همه‌کاره شبکه جم سابقه عضویت در سازمان منافقین را دارد. پدر کریمیان از اعضای سازمان منافقین بود و اواخر جنگ همه اعضای خانواده‌اش را به‌صورت مخفیانه به پادگان اشرف برد تا همگی لباس نفاق بپوشند و در برابر مردم بی‌دفاع کشورشان سلاح به دست بگیرند و یاور صدام شوند.»

برخی از گزارش‌ها حاکی است که مدیر شبکه تلویزیونی «جم» هنوز در بیمارستان زنده است. تلویزیون‌های جم از پربیننده‌ترین تلویزیون‌های فارسی زبانی بوده که در سال‌های اخیر با پخش سریال‌ها و برنامه‌های عامه‌پسند و سرگرم‌کننده، موفق به جذب میلیون‌ها بیننده در سراسر ایران شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تحقیق پلیس ترکیه درباره ترور مدیر تلویزیون جم

چین: آمریکا «امپراتوری دروغ» است

روپرت مرداک در ۹۲ سالگی ریاست دو شرکت رسانه‌ای خود را به پسرش واگذار کرد