Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

انتخابات فرانسه، پوسترها سخن می گویند

انتخابات فرانسه، پوسترها سخن می گویند
Copyright 
نگارش از امید لهبی با استفاده از  L'OBS
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در آستانه دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه به نظر می رسد نحوه تبلیغات دو نامزد راه یافته به این مرحله نیز با توجه به شرایط تغییر کرده است.

رنگ آمیزی آخرین پوستر تبلیغاتی امانوئل ماکرون، نامزد جنبش «به پیش» نشان می دهد که وی تلاش می کند نظر هواداران حزب جمهوری خواهان، گروه راست سنتی فرانسه را به خود جلب کند. پس زمینه عکس آقای ماکرون از چپ به راست طیف رنگی آبی تیره-آبی آسمانی است. آبی علاوه بر اینکه رنگ راست سنتی است رنگ فرانسه نیز هست، حتی تیم ملی فوتبال این کشور به نام «آبی ها» خوانده می شود. همچنین فرانسه یک کشور با مرزهای وسیع در دریاست و رنگ آبی یادآور قدرت دریایی فرانسه و پهناوری کشور است.

شعار پوستر آقای ماکرون «باهم برای فرانسه» در دو خط نوشته شده، عبارت «باهم برای» در خط بالا و «فرانسه» در خط پایین درج شده است. در اولین نگاه به پوستر آقای ماکرون عبارت «فرانسه» به چشم می خورد، چیزی که به گفته فرانسوا ژوست، تحلیلگر نشریه فرانسوی اوبزرواتوآر برای جلب آرای سرگردان میان راست سنتی و راست افراطی است. به این ترتیب آقای ماکرون تلاش می کند آن بخش از آرایی را که ممکن است هواداران حزب جمهوری خواهان به خانم لوپن بدهند جلب کند.

پوستر خانم لوپن نیز به همین ترتیب طراحی شده است. در این پوستر خانم لوپن دامن کوتاهی به تن دارد و بخشی از پای او در عکس دیده می شود، پوششی که به ندرت توسط این نامزد استفاده می شود. همچنین نحوه نشستن او زنانگی وی را در ذهن تداعی می کند. خانم لوپن هرگز تا کنون از جنسیتش برای جلب آرا استفاده نکرده بود، ولی این بار به نظر می رسد این بار تصمیمش را تغییر داده است.

نکته دیگری که در پوستر خانم لوپن توجه می کنه کتابخانه است که به صورت مات در پس زمینه دیده می شود. پیش از او فرانسوا میتران، رییس جمهور سوسیالیست فرانسه نیز از کتابخانه در پوسترهای تبلیغاتی اش استفاده کرده بود. به گفته الودی مییلزارک،‌ تحلیلگر اوبزرواتوآر ، خانم لوپن تلاش می کند بخشی از آرای چپ ها را جلب کند. بسیاری از برنامه های اقتصادی وی مشابه برنامه های ژان لوک ملانشون، نامزد چپ گرایی است که توانست در دور اول انتخابات حدود ۱۹ درصد آرا را به دست بیاورد. خانم مییلزارک می افزاید که کتابخانه استفاده شده در تصویر یک کتابخانه خصوصی و خانگی است به این معنی که خانم لوپن تلاش می کند با این کار یک فضای صمیمی و کمتر رسمی از خود نشان بدهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگاه متفاوت احزاب فرانسه به راهپیمایی علیه یهودستیزی

صدورکیفرخواست تازه علیه سارکوزی برای مشارکت در به انحراف کشاندن پرونده دریافت کمک مالی از لیبی

حزب راست افراطی فرانسه وامی را که از روسیه گرفته بود «پس» داد