Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

بازداشت بیش از هزار نفر در ترکیه به اتهام ارتباط با شبکه گولن

بازداشت بیش از هزار نفر در ترکیه به اتهام ارتباط با شبکه گولن
Copyright 
نگارش از نیما قدکپور
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دولت ترکیه دستور بازداشت هزاران نفر را صادر کرده است و همزمان به گفته وزارت کشور ترکیه نیروهای امنیتی در شبانه روز گذشته بیش از هزار نفر را بازداشت کرده اند. دولت ترکیه ادعا می کند که افراد بازداشتی جز حامیان جنبش وابسته به فتح الله گولن هستند.

فتح الله گولن مقیم آمریکا است و رئیس جمهوری ترکیه در میانه های ماه مه در واشنگتن با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دیدار خواهد کرد.

رئیس جمهوری ترکیه همچنین روز چهارشنبه در گفتگو با خبرگزاری رویترز درباره بحران سوریه گفت: «باید سوریه را از دست اسد آزاد کرد تا به راه حل بحران سوریه برسیم. با وجود اسد در راس دولت سوریه امکان رسیدن به راه حلی برای بحران سوریه وجود ندارد.»

اردوغان همچنین در این گفتگو از قول ولادیمیر پوتین نقل کرد که رئیس جمهوری روسیه هیچگاه مستقیما از رهبر روسیه دفاع نکرده است و نمی خواهد وکیل مدافع بشار اسد باشد.

رئیس جمهوری ترکیه در این مصاحبه گفت که کردهای پ ک ک از ناآرامی در مرزهای ترکیه با سوریه و عراق بهره برده اند و برخی از مناطق را به پایگاههای نظامی خود تبدیل کرده اند.

اردوغان می گوید اجازه نخواهد داد، سنجار در عراق به پایگاه پ ک ک تبدیل شود. Reuters</a> <a href="https://t.co/j5oZAKTHa6">https://t.co/j5oZAKTHa6</a></p>— Reihaneh Mazaheri (ReyMazaheri) 25 avril 2017

</script

<p>*ترکیه مخالفان خود در سوریه و عراق را بمباران کرد *

<p>نیروی هوایی ارتش ترکیه  اعلام کرد روز سه شنبه بار دیگر مناطقی را در کوهستان سنجار در شمال عراق و کوهستان های شمال سوریه را بمباران کرده است.

<p>دولت ترکیه دلیل این بمباران را جلوگیری از ورود شبه نظامیان کرد به خاک این کشور عنوان کرده است. دیدبان حقوق بشر سوریه گفته است در این حمله دست کم ۲۰ نفر از شبه نظامیان کرد سوریه کشته شده اند.

<p>در این حملات شبه نظامیان کرد عراقی نیز کشته شده اند. منابع محلی اعلام کرده اند نزدیک به ۵ نفر از شبه نظامیان کرد در شمال عراق نیز در بمباران جان باخته اند.

<p>دولت ترکیه که سالها است در جنگ با شبه نظامیان کرد پ ک ک، حزب کارگران کردستان، است ادعا می کند که این نیروها با توجه به آشفتگی های امنیتی در مرزهای عراق و سوریه استفاده می کنند و پایگاههای نظامی موقت برای مبارزه با دولت ترکیه را در این مناطق مستقر کرده اند.<br />

دولت عراق همواره پرواز جنگنده های ارتش ترکیه و اجرای عملیات نظامی از سوی آنها بر فراز آسمان این کشور را محکوم کرده است و اعلام کرده دولت ترکیه با این کار قوانین بین المللی را نقض کرده است.

<p>با این حال دولت ترکیه ادعا می کند که در چارچوب قوانین بین المللی این کشور به تروریستها حمله می کند و این حملات تجاوز به خاک همسایه محسوب نمی شود بلکه مانعی برای حفظ منافع ملی این کشور است.
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکل‌گیری جهان تُرک با محوریت آنکارا؛ چرا منافع غرب در حمایت از همگرایی ترک‌ها در آسیای مرکزی است؟

ترکیه یک کلیسای دیگر از دوران بیزانس را به‌عنوان مسجد افتتاح کرد

اردوغان: توقف تجارت با اسرائیل با هدف اعمال فشار برای برقراری آتش‌بس در غزه انجام شد