ده ها تبهکار بزرگترین سرقت مسلحانه در پاراگوئه را رقم زدند

ده ها تبهکار بزرگترین سرقت مسلحانه در پاراگوئه را رقم زدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

یک گروه تبهکار در حمله‌ای مسلحانه به یک شرکت نقل و انتقال پول در پاراگوئه میلیون‌ها دلار به سرقت بردند.

این حادثه روز دوشنبه در «سیوداد دل استه»، شهری در نزدیکی مرز آرژانتین و برزیل روی داد و در جریان آن نزدیک به ۵۰ سارق با سلاح‌های سنگین و مواد منفجره بزرگترین سرقت مسلحانه در این کشور را رقم زدند. این حمله با انجام انفجارهایی در نزدیکی ساختمان ژاندارمری آغاز شد تا مداخله نیروهای امنیتی را به تعویق بیافتد. تبهکاران یک نگهبان را کشتند و یک نفر دیگر را زخمی کردند و با تخریب دیواری به داخل ساختمان راه یافتند.

مارسلو سالدیوار، دادستان در این باره گفت: «این حمله کاملا سازمان یافته بود. اما باید گفت که شرکت مذکور موارد امنیتی را رعایت کرده بود.»

سارقان پس از انجام این عملیات سازمان یافته متواری شدند. در پی آن پلیس برزیل در دو منطقه مرزی سه تن از تبهکاران را از پای درآورد و چهار نفر دیگر را دستگیر کرد. در میان تجهیزات و ادوات رها شده آنها سه خودروی زرهی هم به چشم می خورد.

آنتونیو گامارا، از مقام‌های عالی رتبه پلیس سرقت روز دوشنبه را بزرگترین نوع مسلحانه آن توصیف کرد و گفت: « از نظر میزان سلاح‌ها و مواد منفجره و تجهیزات و نیروهای مورد استفاده می توان گفت بزرگترین سرقتی بوده که تاکنون رخ داده است.»

سارقان در پایان کار خودروهای پارک شده در محوطه را آتش زدند. پلیس هویت شماری از این تبهکاران را شناسایی کرده است. در میان آنها تعدادی از اعضای «اولین تکاور پایتخت»، بزرگترین باند تبهکار برزیلی هم حضور دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مادر برزیلی در مراسم روز مادر سارق مسلح را با گلوله کشت

باد پول‌های سرقتی را با خود برد

وزارت کشاورزی پاراگوئه با یک کشور خیالی تفاهم‌نامه امضا کرد