انتخابات فرانسه؛ مارین لوپِن از اخراج پدر تا یک قدمی ریاست جمهوری

انتخابات فرانسه؛ مارین لوپِن از اخراج پدر تا یک قدمی ریاست جمهوری
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نقطه عطف حرکت او، اخراج پدرش از حزب بود. زمانی که ژان ماری لوپن بارها «اتاق های گاز» نازی ها را جزئی از تاریخ (طبیعی) خوانده بود، مارین عذر پدر را خواست.

آگهی

مارین لوپن حزب جبهه ملی فرانسه را به طور کامل از آن خود کرده و چهره آنرا نسبت به حزب زمان رهبری پدرش تغییر داده است.

نقطه عطف حرکت او، اخراج پدرش از حزب بود. زمانی که ژان ماری لوپن بارها «اتاق های گاز» نازی ها را جزئی از تاریخ (طبیعی) خوانده بود، مارین عذر پدر را خواست.

در شش سال رهبری خود بر حزب جبهه ملی، خانم لوپن سعی کرد تا شعارهای خشن حزب را کمی تلطیف کند و در قالب های جدید بریزد. اینگونه بود که در آستانه این انتخابات همزمان با ظهور مجدد پوپولیسم در میان سیاستمداران اروپا و آمریکا، شانس بیشتری برای پیروزی نسبت به دوره های پیش پیدا کرد.

نظرسنجی انتخاباتی تلویزیون #فرانسه:#مکرون ۲۵% #لوپن ۲۳ #ملانشون و #فیون ۱۹% احتمال راهیابی این دو به دوردوم وجود داردhttps://t.co/3kSvcaSMBG

— Omid Lahabi (@olahabi) April 20, 2017

جبهه ملی فرانسه معمولا در رقابت های سیاسی فرانسه شکست خورده و یا پیروزی بسیار اندکی داشته است اما حزب تحت رهبری مارین لوپن توانسته در انتخابات محلی و انتخابات اتحادیه اروپا آرای خود را افزایش دهد.

با گسترش احساسات علیه اتحادیه اروپا، گرایش های ضد تشکیلاتی و ضد مهاجرتی او در فرانسه بیشتر از سالهای قبل با استقبال روبرو شد.

او برای مهیا کردن فرصت بازسازی وجهه حزب حتی نام جبهه ملی را در بسیاری از کارزارهای انتخاباتی خود حذف کرد. و تنها از نام خودش در کنار یک گل رز سرخ استفاده کرد. هر چند تلطیف شده اما مواضع مارین لوپن با قبل تفاوتی نداشت.

این نامزد راست افراطی در یکی از گردهمایی های تبلیغاتی گفت: «برای چه باید قبول کنیم که در سال ۲۰۰ هزار مهاجر وارد کشور شوند در حالیکه خودمان ۷ میلیون بیکار داریم؟»

ایزابل ویرا، تحلیلگر سیاسی معتقد است که مارین لوپن در کار خود بسیار هدفمند و مصمم است. او می گوید: «خیلی ها به خاطر ضدیت او با مهاجرت و یا هر چیزی که از نظر او فرانسوی خالص نیست، او را متهم به نداشتن روح، قلب و درک می کنند. زیرا او این حرف ها را بدون لحن خشن می زند اما این خیلی جالب است و وی را تبدیل به یک پیام رسان عالی می کند.»

کمپین تبلیغاتی این وکیل سابق با دقت زیادی مدیریت شد با اینحال او از رسوایی های آشکار شده در این دوره انتخابات ریاست جمهوری فرانسه مستثنی نبود.

پرونده های خانم لوپن برای سوءاستفاده از منابع مالی اتحادیه اروپا و همچنین انتشار تصاویر خشونت آمیز بر روی حساب کاربری اش در شبکه اجتماعی در مرحله تحقیقات هستند.

#فرانسه درخواست لغو #مصونیت قضایی #لوپن را پذیرفت https://t.co/OhhIVu5E5Rpic.twitter.com/qSsQXKoefQ

— euronews فارسی (@euronews_pe) April 14, 2017

ژان ایو کامو، نویسنده سیاسی معتقد است که هیچکدام از این اتهامات سیر صعودی محبوبیت حزب او را کم نمی کنند: «او توسط نسل جدیدی از هواداران احاطه شده است که به هیچ وجه قصد ماندن ۳۰ ساله در حاشیه قدرت بدون انتخاب شدن را ندارند. پس او کاری را که لازم است برای پذیرفته شدن حزب انجام می دهد.»

این نامزد راستگرای انتخابات ریاست جمهوری فرانسه، در این دوره از رقابتهای انتخاباتی به دلیل خودداری وام دهندگان از همکاری، نسبت به رقبای خود دچار ضعف مالی بود. با اینحال این موضوع مارین لوپن را از ادامه آنچه خودش «کارزار شادی آفرین» می خواند باز نداشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خوش‌بینی دیدبان حقوق بشر به عقب‌نشینی پوپولیسم در سال ۲۰۱۸

ماکرون نامزد مستقل انتخابات فرانسه کیست؟

ژان لوک ملانشون؛ نامزد انتخابات و رهبر جنبش قهرمان شورشی فرانسه