اصرار بروکسل به بخارست برای کامل کردن روند پیوستن به اتحادیه اروپا

اصرار بروکسل به بخارست برای کامل کردن روند پیوستن به اتحادیه اروپا
نگارش از Euronews

فرانس تیمرمانس، معاون اول کمیسیون اروپا روز پنجشنبه در جریان سفر به رومانی از تلاشهای بخارست برای تطبیق دادن سیستم قضایی خود با معیارهای اتحادیه اروپا قدردانی…

فرانس تیمرمانس، معاون اول کمیسیون اروپا روز پنجشنبه در جریان سفر به رومانی از تلاشهای بخارست برای تطبیق دادن سیستم قضایی خود با معیارهای اتحادیه اروپا قدردانی کرد.

این سفر با هدف گفتگو با مقامات کشورهای عضو اتحادیه اروپا درباره آینده این اتحادیه و همچنین تاکید به مقامات رومانی برای عملی کردن آخرین شروط اتحادیه اروپا برای الحاق کشورها انجام شد.

آقای تیمرمانس گفت: «از زمان پیوستن رومانی به این اتحادیه، هر دو سو راه طولانی را طی کرده اند، راهی طولانی و ۱۰ ساله که با تایید و همکاری همراه بوده است. ما به موفقیتهای زیادی رسیده ایم و اکنون در مرحله نهایی هستیم. مرحله نهایی از یک ماراتن بسیار طولانی که من متعهد به پایان دادن به آن هستم.»

اصرار معاون کمیسیون اروپا به مقامات رومانی برای کامل کردن روند الحاق به این اتحادیه در حالی انجام می شود که در ماه فوریه گذشته اعتراضات گسترده ای در پایتخت رومانی به دلیل فساد گسترده در این کشور و وضع قانونی از سوی دولت برای عفو سیاستمداران خاطی برگزار شد.

رومانی در سال ۲۰۰۷ میلادی به اتحادیه اروپا پیوست و هنوز تغییرات مدنظر این اتحادیه از جمله اصلاحات در سیستم قضایی را به پایان نرسانده است.

مطالب مرتبط