درگیری مخالفان رئیس جمهوری ونزوئلا با نیروهای امنیتی سه کشته بر جا گذاشت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
درگیری مخالفان رئیس جمهوری ونزوئلا با نیروهای امنیتی سه کشته بر جا گذاشت

درگیری مخالفان نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا با نیروهای امنیتی این کشور در جریان تظاهرات گسترده ضد دولتی دست کم سه کشته بر جا گذاشت.

در حالی که تاکنون کشته شدن دو تَن از تظاهرکنندگان مورد تائید قرار گرفته است، یکی از مقامات دولتی از کشته شدن یکی از اعضای گارد ملی در درگیری با معترضان خبر داده است. گزارشها همچنین از بازداشت حدود ۳۰ نفر از مخالفان توسط پلیس حکایت دارد.

مخالفان رئیس جمهور چپگرای ونزوئلا در فراخوانی خواستار ادامه اعتراضات در روز پنجشنبه شده اند. مخالفان دولت تظاهرات روز چهارشنبه را «مادر تمام راهپیمایی ها» نامیده بودند.

رئیس جمهوری ونزوئلا که کشورش با بحران اقتصادی دست و پنجه نرم می کند از موج جدید تظاهرات مخالفان در این کشور تحت عنوان «کودتای تروریستی» طرح ریزی شده توسط ایالات متحده آمریکا نام می برد.

نیکلاس مادورو خطاب به هواداران خود اظهار داشت: «اکنون می خواهم برنده این نبرد باشم. مایلم مردم برای پیروزی به شکل صلح آمیز و با رای گیری آماده باشند. باید برای پیروزی انتخاباتی سریع و کامل آماده شویم.»

تظاهرات ضد دولتی در ونزوئلا در مجموع طی سه هفته گذشته هفت کشته بر جای گذاشته است. مخالفان دولت خواستار کناره گیری نیکلاس مادورو از قدرت و برگزاری انتخابات زودهنگام شده اند.