واکنش احزاب اپوزیسیون بریتانیا به برگزاری انتخابات زودهنگام

واکنش احزاب اپوزیسیون بریتانیا به برگزاری انتخابات زودهنگام
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تصمیم ترزا می، نخست وزیر بریتانیا به برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی با واکنش احزاب اپوزیسیون این کشور روبرو شد.

آگهی

تصمیم ترزا می، نخست وزیر بریتانیا به برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی با واکنش احزاب اپوزیسیون این کشور روبرو شد.

خانم می که قصد دارد هشتم ژوئن را برای برگزاری این انتخابات به پارلمان این کشور پیشنهاد کند در سخنان ظهر سه شنبه خود با اشاره به نیاز بریتانیا به ثبات و رهبری قدرتمند در مذاکرات برکسیت با اتحادیه اروپا، احزاب اپوزیسیون را به تضعیف موقعیت دولت در مذاکرات متهم کرد.

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر ضمن اسقبال از برگزاری انتخابات زودهنگام گفت: «من از فرصتی که برایمان مهیا شده تا با مراجعه به نظر مردم علیه این دولت و برنامه های اقتصادی شکست خورده اش، بایستیم استقبال می کنم. دولتی که بیمه تامین اجتماعی را به مشکل انداخته و مدارس را بدون تخصیص بودجه حداقلی رها کرده و مردم زیادی را دچار عدم قطعیت کرده است. ما خواهان ارجاع این مسئله به ملت بریتانیا هستیم، به جامعه و اقتصادی که به فکر همه باشد و به برکسیتی که به نفع همه باشد.»

نیکلا استورجن، وزیر اول اسکاتلند هم در واکنش یه سخنان ترزا می، آن را تصمیمی در راستای منافع حزب محافظه کار توصیف کرد. او گفت :«خیلی واضح است که تصمیم امروز نخست وزیر بطور کلی دربرگیرنده منافع حزب متبوعش است، نه منافع کل کشور. بطور مشخص او بدنبال این است که با استفاده از فرصت ناشی از بی نظمی های حاکم بر حزب کارگر همه اپوزیسیون را خرد کند و از شر افرادی که با او موافق نیستند راحت شود.»

تیم فارون، رهبر حزب لیبرال دمکرات هم با استقبال از برگزاری انتخابات در ماه ژوئن از آن بعنوان فرصتی برای «تغییر مسیر» بریتانیا یاد کرد. او گفت: «خوب، این فرصتی است برای مردم تا مسیر کشورشان را عوض کنند، تصمیم بگیرند که خواهان یک برکسیت سخت نیستند و می خواهند که بریتانیا در بازار واحد باقی بماند و بعلاوه این فرصتی است برای ما تا یک اپوزیسیون قدرتمند داشته باشیم، چیزی که بشدت به آن نیاز داریم.»

باید دید این تصمیم استرانژیک خانم می که با وعده های پیشین او همخوانی ندارد، پس از کسب موافقت دوسوم نمایندگان پارلمان، چه تاثیری بر روند مذاکرات لندن و بروکسل می گذارد و چه سرنوشتی را برای «ناراضیان» جزیره رقم خواهد زد. تصمیمی که نخست وزیر بریتانیا می گوید «با اکراه» آنرا اتخاذ کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موقعیت احزاب در بریتانیا همزمان با اعلام خبر برگزاری انتخابات زودهنگام

واکنش منفی بازارهای بورس اروپایی به سخنان نخست وزیر بریتانیا

ترزا می خواهان برگزاری انتخابات زودهنگام در بریتانیا شد