اعتراض ضد دولتی در بوداپست؛ دولت نمی تواند منتقدان را ساکت کند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اعتراض ضد دولتی در بوداپست؛ دولت نمی تواند منتقدان را ساکت کند

هزاران نفر عصر روز شنبه در میدان آزادی بوداپست پایتخت مجارستان در اعتراض به تلاش دولت در به سکوت واداشتن منتقدان تجمع کردند.

سازمان دهندگان، این تجمع را بزرگترین تجمع اعتراضی در مجارستان نام نهاده اند. معترضان می گویند دولت نمی تواند با تهدید و ارعاب مردم، نهادهای مستقل و منتقدان را به سکوت وادار کند.

یکی از معترضان می گوید: «این تجمع درباره چیزی است که همه را در کشور تحت تاثیر قرار می دهد. دولت نمی توانند به همه چیز آب دهان بیاندازد.»

یک دانشجوی آلمانی برنامه اراسموس نیز می گوید: «آنچه در حال حاضر در مجارستان می گذرد تا حدی دموکراتیک است اما دیدن این همه پروپاگاندا در ایستگاههای مترو و اتوبوس ها، کاری هوشمندانه نیست، احمقانه است. آنها بدنبال دستکاری رای دهندگان هستند، چیزی که باید متوقف شود.»

اعتراض به سیاست های دولت ویکتور اوربان نخست وزیر مجارستان روز شنبه با سوت و ایجاد سر و صدا و همچنین رقص و موسیقی همراه بود. معترضان می گویند رقص و موسیقی ما را متحد می کند.

نورا شنودا خبرنگار یورونیوز از بوداپست گزارش می دهد: «سازمان دهندگان «ما نباید سکوت کنیم» تجمع خود را قدرتمندترین راهپیمایی در مجارستان توصیف کرده اند. بی شک این تجمع از جمله شادترین تجمعهای ضد دولتی در چند مدت اخیر بود.»