ویدئوی ۳۶۰ درجه از بازسازی خانه های روستایی پس از طوفان «هایان» در فیلیپین

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ویدئوی ۳۶۰ درجه از بازسازی خانه های روستایی پس از طوفان «هایان» در فیلیپین

طوفان «هایان» در سال ۲۰۱۳ در فیلیپین، روستای «بایاس» را بطور کامل ویران کرد. ۷۰ خانه از خانه های مسکونی این روستا بازسازی شده است. خانه های جدید با پیروی از اصولی ساده و مؤثر ساخته شده اند که در مقابل طوفان مستحکم تر هستند.

طی شش ماه اول پس از طوفان، گروهی ۳۵ نفره متشکل از نجاران و داوطلبان کار بازسازی را زیر نظر سازمان غیردولتی موسوم به «آکورد» شروع کردند.

این سازمان از سال ۲۰۱۴ میلادی به هزینه اداره کمکهای بشردوستانه اتحادیه اروپا، روشهای جدید ساخت و ساز را به این افراد آموزش می دهد.

خانه های بازسازی شده در مقابل طوفان مقاوم هستند. قبلا در زیرساخت و ستون ها تکیه گاه کار گذاشته نمی شد و خانه ها با نی بامبو (خیزران) و برگ ساخته می شد.

اما در روش جدید، پایه تیرک با چوب سخت تری ساخته می شود که به چوب نرم تر نارگیل که برای بقیه ستون به کار می رود اتصال داده می شود.

خانه هایی که به این ترتیب ساخته شده اند، در برابر طوفان سهمگین هاگوپیت سال ۲۰۱۴ مقاومت کردند.

پس از طوفان هایان، اداره کمکهای بشردوستانه اتحادیه اروپا، بودجه ای معادل ۴۰ میلیون یورو به بازسازی مناطق طوفان زده اختصاص داد. بخشی از این بودجه صرف ساخت بیش از ۲۰۰۰۰ پناهگاه جدید شد. اما بیش از یک میلیون خانه در اثر طوفان هایان آسیب دیده بود.