Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

تظاهرات بزرگ در افریقای جنوبی علیه جاکوب زوما

تظاهرات بزرگ در افریقای جنوبی علیه جاکوب زوما
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در ادامه تظاهرات اخیر در آفریقای جنوبی، روز چهارشنبه نیز گروه کثیری از مخالفان حکومت جاکوب زوما، به دعوت احزاب اپوزیسیون در پرتوریا، پایتخت جمع شدند و خواستار برکناری او از ریاست جمهوری این کشور…

آگهی

در ادامه تظاهرات اخیر در آفریقای جنوبی، روز چهارشنبه نیز گروه کثیری از مخالفان حکومت جاکوب زوما، به دعوت احزاب اپوزیسیون در پرتوریا، پایتخت جمع شدند و خواستار برکناری او از ریاست جمهوری این کشور شدند.

تظاهرکنندگان شعارهایی به نفع حزب اتحاد دموکراتیک و مبارزان آزادی اقتصادی می دادند. به گفته پلیس صد و بیست هزار نفر در تجمع امروز شرکت داشتند.

جاکوب زوما برخی از معترضین تظاهرات گذشته را به نژادپرستی متهم کرده بود. از این رو رهبر حزب مبارزان آزادی اقتصادی در واکنش به این سخنان در تجمع امروز در مقابل محل کار رییس جمهور گفت: «اگر ضدیت با زوما نژادپرستی است پس ما نژادپرستیم. اگر نخواستن زوما به معنی گرفتن پول از سفید پوست هاست پس ما از آن ها پول گرفته ایم. افتخار می کنیم که از آنها پول دریافت کرده ایم زیرا هرکس که به مبارزه با فساد مالی کمک کند یک وطن پرست است.»

جاکوب زوما که امروز هفتاد و پنج ساله شد در پایان سال جاری مسیحی از رهبری کنگره ملی افریقا کنار می رود و دوره ریاست جمهوری او تا سال ۲۰۱۹ ادامه دارد.

میزان اعتبار و محبوبیت جاکوب زوما با طرح رسوایی های مالی و اخلاقی او در سالهای اخیر سیر نزولی داشته است. اقدام او مبنی بر برکناری وزیر دارایی که بدنبال سیاست شفافیت اقتصادی بود عکس العمل زیادی برانگیخت و اعتراض های وسیعی بدنبال داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات حامیان فلسطین در بلژیک و درگیری آن‌ها با پلیس

تجمعات انتخاباتی در آفریقای جنوبی؛ جیکوب زوما با تصمیم دادگاه عالی از شرکت در انتخابات منع شد

حمله به خوابگاه‌های دانشجویان خارجی و نگرانی مهاجران افغان؛ در قرقیزستان چه خبر است؟