تحقیقات دادستانی دورتموند با محور اقدام به قتل در پی انفجارها علیه بازیکنان بورسیا

تحقیقات دادستانی دورتموند با محور اقدام به قتل در پی انفجارها علیه بازیکنان بورسیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پلیس دورتموند می گوید هدف انفجارهای صورت گرفته در نزدیکی اتوبوس حامل بازیکنان تیم فوتبال بورسیا دورتموند اعضای این باشگاه بوده است.

آگهی

پلیس دورتموند می گوید هدف انفجارهای صورت گرفته در نزدیکی اتوبوس حامل بازیکنان تیم فوتبال بورسیا دورتموند اعضای این باشگاه بوده است. در نتیجۀ سه انفجاری که رخ داده، مارک بارترا یکی از بازیکنان بورسیا دورتموند از ناحیه سر و دست مجروح و تحت جراحی قرار گرفته است.

پلیس می گوید شئی شبیه به مواد منفجره را در نزدیکی محل انفجار کشف کرده و در حال جستجو برای پیدا کردن مواد منفجرۀ احتمالی دیگر در این محل است. هنوز هیچ کسی مسئولیت این انفجارها را به عهده نگرفته و گزینۀ حملۀ تروریستی نیز به گفتۀ پلیس این شهر فعلا کنار گذاشته شده است.

دادستانی دورتموند با آغاز تحقیقات در این زمینه، پروندۀ « اقدام به قتل » را برای این حمله باز کرده است. گریگور لانگ، رئیس پلیس دورتموند در کنفرانس خبری در این باره گفت : « ما تحقیقات را با این نظریه آغاز کرده ایم که هدف اصلی بازیکنان بورسیا دورتموند بوده اند. برای همین هم طرح اضطراری به منظور آماده باش نیروهای پلیس را به اجرا گذاشته ایم.»

ساندرا لوئک، دادستان دورتموند نیز در این کنفرانس خبری گفت: « در این مرحله از تحقیقات تنها می توانم کشف یک نامه را در محلی که این انفجار رخ داده، اعلام کنم. به دلیل ادامۀ این تحقیقات نمی توانم در مورد محتوای این نامه در حال حاضر چیزی بگویم. صحت این نامه در حال بررسی است.»

پلیس محافظت از بازیکنان دو تیم را تقویت کرده و مسئولان باشگاه بورسیا دورتموند نیز مکانی را برای گذراندن شب به هواداران تیم موناکو که برای دیدن این بازی به دورتموند سفر کرده اند، پیشنهاد کرده است. بازی دو تیم که قرار بود در چارچوب لیگ قهرمانی اروپا برگزار شود در پی این سه انفجار به روز چهارشنبه موکول شده است.

Borussia Dortmund team bus hit by explosions

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیدار بروسیا دورتموند موناکو به دلیل وقوع انفجار به تعویق افتاد

تصاویری از لحظه تخریب یک پل قدیمی با انفجار کنترل‌شده در غرب آلمان

انفجار در نیروگاه برق ایتالیا؛ غواصان بدنبال قربانیان می‌گردند