Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

انفجار انتحاری در دو کلیسای مصر؛ دستکم ۴۴ نفر کشته شده اند

انفجار انتحاری در دو کلیسای مصر؛ دستکم ۴۴ نفر کشته شده اند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دو انفجار انتحاری صورت گرفته در دو کلیسای قبطی در شهرهای اسکندریه و طنطا دست کم جان ۴۴ نفر را گرفت.

آگهی

دو انفجار انتحاری صورت گرفته در دو کلیسای قبطی در شهرهای اسکندریه و طنطا دست کم جان ۴۴ نفر را گرفت. این دو انفجار در هنگام مراسم دعای روز یکشنبه بوقوع پیوسته و گروه داعش مسئولیت هر دو انفجار را بعهده گرفته است.

یکی از این دو انفجار در داخل کلیسای مرجرجیس در شهر طنطا که در دلتای نیل و در شمال قاهره قرار دارد صورت گرفته که در جریان آن دست کم ۲۷ نفر جان باخته اند. در انفجار دوم نیز انتحار کننده خود را در مقابل کلیسایی در شهر اسکندریه منفجر کرده که در نتیجۀ آن ۱۷ نفر کشته شده اند.

طبق اعلام منابع خبری مصر، در نتیجۀ این دو انفجار بیش از ۱۰۰ نفر نیز مجروح شده اند.

زنی که در جریان این انفجار در داخل کلیسا بوده است، به خبرنگاران می گوید: « خون و گوشت به روی دیوارها و تمثال ها پاشیده بودند. صندلی ها و شیشه ها همه شکسته بودند. مردم خوشحال به این کلیسا آمده بودند تا برای صلح دعا کنند و جان باختند.»

شهروند دیگری نیز می گوید : « آنها [انتحارکنندگان] به دنبال آن هستند که دو ستون اصلی تشکیل دهندۀ این ملت یعنی مسلمان ها و مسیحیان را از هم جدا کنند. مسیحی ها و مسلمان ها با هم متحد هستند، همسایه هستند، دوست و فامیل هستند و حتی با تمام تلاش هایی که انتحارکنندگان می کنند، نمی توانند به هدفشان برسند.»

این انفجارها در حالی جامعۀ مسیحی مصر را هدف گرفته که این کشور در انتظار حضور پاپ است که قرار است اواخر ماه آوریل به مصر سفر کند. کلیسای قبطی های مصر پیش از این نیز هدف حملات تروریستی قرار گرفته بود که از آنجمله می توان به انفجار انتحاری در ماه دسامبر گذشته در کلیسای قاهره اشاره کرد که ۲۵ کشته و ۴۹ مجروح برجای گذاشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تیراندازی در کلیسایی در قاهره چندین کشته برجای گذاشت

رییس جمهوری مصر: تروریسم مسلمانان و مسیحیان را هدف قرار داد

داعش مسئولیت حملات خونین به دو کلیسای قبطی های مصر را بر عهده گرفت