پلیس ونزوئلا ده ها معترض را بازداشت کرد

پلیس ونزوئلا ده ها معترض را بازداشت کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در جریان تظاهرات مخالفان دولت ونزوئلا در کاراکاس دست کم ۸۰ نفر دستگیر شدند.

آگهی

در جریان تظاهرات مخالفان دولت ونزوئلا در کاراکاس دست کم ۸۰ نفر دستگیر شدند. این راهپیمایی با دخالت نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد.

به گفته خبرنگاران حاضر در محل پلیس با شلیک گلوله های پلاستیکی، گاز اشک آور و استفاده از ماشین آب پاش تظاهرکنندگان را پراکنده کرد. برخی از معترضان نیز که صورت های خود را پوشانده بودند به سمت پلیس سنگ پرتاب کردند.

انریکه کاپریلس، از رهبران مخالف دولت می گوید: «ونزوئلا وارد مرحله جدیدی از مبارزه شد. ما در مرحله جدیدی هستیم. باید در مقابل استبداد مقاومت کنیم، این راهی است که آنها انتخاب کرده اند.»

هیچ آمار رسمی از تعداد زخمی ها منتشر نشده، اما به گفته برخی شاهدان دو نیروی پلیس در اثر برخورد کوکتل مولوتوف مجروح شده اند.

شهردار چاکایو که در این راهپیمایی حاضر بود می گوید: «جهان به شرایط ما توجه کند. تا کنون کشورهای زیادی حکومت ونزوئلا را رژیم دیکتاتوری دانسته اند، اما اکنون متوجه شده اند که اتفاقی که می افتد یک فاجعه بشری است.»

تعداد شرکت کنندگان در این راهپیمایی دست کم چهار هزار نفر تخمین زده شده است.

خبرنگار یورونیوز در کاراکاس می گوید: «پس از سرکوب راهپیمایی، تعدادی به شرق شهر آمدند تا تظاهرات را ادامه دهند. آنها می گویند تا زمانی که انتخابات جدید برگزار نشود خیابان ها را ترک نخواهند کرد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات در کاراکاس برای حمایت از رهبر اپوزیسیون به خشونت کشیده شد

محرومیت رهبر اپوزیسیون ونزوئلا از فعالیت سیاسی

درگیری مخالفان دولت ونزوئلا با نیروهای پلیس در کاراکاس