Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سوریه؛ افزایش شمار کشته شدگان حمله شیمیایی خان شیخون

سوریه؛ افزایش شمار کشته شدگان حمله شیمیایی خان شیخون
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اتحادیه سازمانهای مراقبت پزشکی، اعلام کرد دست کم یکصد تن در حمله شیمیایی روز سه شنبه به شهر خان شیخون در استان ادلب سوریه جان باخته اند.

آگهی

اتحادیه سازمانهای مراقبت پزشکی، اعلام کرد دست کم یکصد تن در حمله شیمیایی روز سه شنبه به شهر خان شیخون در استان ادلب سوریه جان باخته اند. همچنین شمار زخمی شدگان دست کم ۳۰۰ تن برآورد شده است.

در تازه ترین خبرها، مقامات روسیه گفته اند که حمله هوایی ارتش سوریه به یک مرکز سلاح های شیمیایی شورشیان در خان شیخون و انفجار این مرکز باعث انتشار گازهای سمی در این شهر شده است.

این گزارش دارای تصاویر دلخراش است.

«دکتر اسلام»، یک پزشک داوطلب بریتانیایی که در بیمارستان خان شیخون فعالیت می کند معتقد است در این حمله از گاز سارین استفاده شده است. او می گوید: «این بیمارستان پر از بیمارانی است که از نوعی ماده شیمیایی به شدت آسیب دیده اند. اما این گاز کلر نیست، چون بوی گاز کلر را ندارد. حمله های زیادی با گاز کلر دیده ایم. مردمک چشمان این بیمار ریز شده و واکنش طبیعی ندارد.»

یکی از کودکانی که دچار آسیب تنفسی شده است نیز می گوید: «وقتی هواپیمای جنگی به ما حمله کرد من خواب بودم. با پدرم بیرون رفتیم و حالِ او ناگهان بد شد. من هم بیهوش شدم و وقتی بهوش آمدم دیدم که اینجا هستم.»

مرز ترکیه نیز شاهد آمبولانسها و ماشینهایی بود که برخی از آسیب دیدگان این حمله را به بیمارستانهای نزدیک در ترکیه می رساندند.

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز چهارشنبه برای بررسی این موضوع جلسه فوری تشکیل می دهد. این در حالی است که ارتش سوریه هرگونه مسوولیتی را در این زمینه انکار کرده و مدعی شده که هرگز از سلاح شیمیایی استفاده نمی کند. ارتش روسیه نیز انجام هرگونه عملیات هوایی در این منطقه را تکذیب کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنشهایی جهانی به حمله شیمیایی در شمال سوریه

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: ۶ شبه‌نظامی طرفدار ایران در حملات اسرائیل به سوریه کشته شدند

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق