انفجار متروی سن پترزبورگ تیتر نخست مطبوعات کشورهای مختلف

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
انفجار متروی سن پترزبورگ تیتر نخست مطبوعات کشورهای مختلف

مطبوعات بسیاری از کشورها صفحۀ نخست شمارۀ روز سه شنبۀ خود را به انفجار متروی سن پترزبورگ اختصاص داده اند. برخی از این روزنامه ها جستجوی دو مظنون به این انفجار را برای تیتر نخست خود برگزیده اند.

روزنامه هایی مانند ال پائیس و ایندیپندنت به موضوع این انفجار با عناوینی مانند ترور و کشتار پرداخته اند. در برخی از شهرها نیز مانند تل آویو، میادین اصلی به نشانۀ همدردی با روسیه به رنگ پرچم این کشور درآمده است.

یکی از موضوعاتی که موجب بحث در برخی از منابع خبری آلمان و صفحات اجتماعی شده عدم همراهی برلین و دیگر شهرها با نصب پرچم روسیه است. برلین در حالی با عنوان اینکه این شهر خواهرخواندۀ سن پترزبورگ نبوده، از رنگین کردن بنای طاق نصرت میدان براندنبورگ به رنگ پرچم روسیه خودداری کرده که بعد از حملات در پاریس، لندن و بروکسل و حتی استانبول این بنا را به نشانۀ همدردی به رنگ پرچم این کشورها مزین کرده بود.

برلین با نیس و اورلاندو نیز خواهرخواندگی ندارد اما پس از حملات در این شهرها طاق براندنبورگ را به رنگ پرچم فرانسه و آمریکا درآورده بود.

پاریس نیز از برلین پیروی کرده و برج ایفل را که معمولا بلافاصله پس از چنین حملاتی به رنگ پرچم کشور مورد نظر درمی آید به رنگ پرچم روسیه مزین نکرده است. این امر در حالی با واکنش کاربران در صفحات اجتماعی بویژه توییتر روبرو شده که شهرداری پاریس هیچ اطلاعیه ای در مورد عدم همرنگ کردن برج ایفل با پرچم روسیه منتشر نکرده است.