انفجار متروی سن پترزبورگ تیتر نخست مطبوعات کشورهای مختلف

انفجار متروی سن پترزبورگ تیتر نخست مطبوعات کشورهای مختلف
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کی از موضوعاتی که موجب بحث در برخی رسانه های آلمان و شبکه های اجتماعی شده عدم همراهی برلین و دیگر شهرها با نصب پرچم روسیه است.

آگهی

مطبوعات بسیاری از کشورها صفحۀ نخست شمارۀ روز سه شنبۀ خود را به انفجار متروی سن پترزبورگ اختصاص داده اند. برخی از این روزنامه ها جستجوی دو مظنون به این انفجار را برای تیتر نخست خود برگزیده اند.

روزنامه هایی مانند ال پائیس و ایندیپندنت به موضوع این انفجار با عناوینی مانند ترور و کشتار پرداخته اند. در برخی از شهرها نیز مانند تل آویو، میادین اصلی به نشانۀ همدردی با روسیه به رنگ پرچم این کشور درآمده است.

یکی از موضوعاتی که موجب بحث در برخی از منابع خبری آلمان و صفحات اجتماعی شده عدم همراهی برلین و دیگر شهرها با نصب پرچم روسیه است. برلین در حالی با عنوان اینکه این شهر خواهرخواندۀ سن پترزبورگ نبوده، از رنگین کردن بنای طاق نصرت میدان براندنبورگ به رنگ پرچم روسیه خودداری کرده که بعد از حملات در پاریس، لندن و بروکسل و حتی استانبول این بنا را به نشانۀ همدردی به رنگ پرچم این کشورها مزین کرده بود.

برلین با نیس و اورلاندو نیز خواهرخواندگی ندارد اما پس از حملات در این شهرها طاق براندنبورگ را به رنگ پرچم فرانسه و آمریکا درآورده بود.

پاریس نیز از برلین پیروی کرده و برج ایفل را که معمولا بلافاصله پس از چنین حملاتی به رنگ پرچم کشور مورد نظر درمی آید به رنگ پرچم روسیه مزین نکرده است. این امر در حالی با واکنش کاربران در صفحات اجتماعی بویژه توییتر روبرو شده که شهرداری پاریس هیچ اطلاعیه ای در مورد عدم همرنگ کردن برج ایفل با پرچم روسیه منتشر نکرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای اوکراین درباره کشته شدن فرمانده روس؛ مسکو با عکس و ویدئو به‌طور غیرمستقیم تکذیب کرد

تجارت الماس‌های روسیه در سراسر جهان؛ علت مانع‌تراشی بلژیک برای اعمال تحریم‌های اتحادیه اروپا چیست؟

نگاهی به سفر رهبر کره شمالی به روسیه؛ کیم چه با خود به خانه برد؟