افزایش شمار جانباختگان سیل و رانش زمین در کلمبیا

افزایش شمار جانباختگان سیل و رانش زمین در کلمبیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با وجود اینکه مقامات دولت کلمبیا متعهد شده اند تا به سرعت مناطق آسیب دیده را بازسازی کنند، دادستان عمومی این کشور تحقیقات در زمینه واکنش به موقع و امکان پیش بینی و پیشگیری از ابعاد فاجعه بار این حادثه

آگهی

شمار جانباختگان سیل و رانش زمین در شهر موکوآ در جنوب غربی کلمبیا به ۲۵۴ نفر از جمله ۴۳ کودک رسید. مردم این شهر که خانه های خود را در این حادثه از دست داده اند در پناهگاه های موقت اسکان داده شدند و بسیاری از آنان بدنبال اعضای خانواده و مفقودشدگان خود هستند.

در ساعات اولیه روز شنبه طوفان و بارش مداوم باران باعث بالا آمدن آب سه رودخانه مجاور این شهر و طغیان آب و نهایتا رانش زمین شد.

اعضای تیم های جستجو می گویند که احتمال یافتن اجساد بیشتر از زیر گل و لای وجود دارد و جستجوها برای یافتن دستکم ۲۰۰ مفقود این حادثه با کمک ارتش ادامه خواهد داشت.

Desperation sets in as the death toll from flooding in Colombia tops 200. https://t.co/F8q5Jhee56

— The Associated Press (@AP) April 3, 2017

تیم های پزشکی قانونی برای شناسایی اجسادی که از زیر گل و لای و رودخانه خارج می شوند، در گورستان شهر مستقر شده اند. جان کالدرسون، شهردار ویباگارسون می گوید: «ما بعنوان کارمندان دفتر شهرداری و شهروندان ویباگارسون به لحاظ انسانی هر کاری را که برای پیدا کردن اجساد از رودخانه لازم است انجام می دهیم و آنها را برای شناسایی به گورستان می آوریم.»

خوان مانوئل سانتوس، رئیس جمهور کلمبیا روز یکشنبه در بازدید از مناطق سیل زده با اعلام فاجعه بار خواندن این حادثه از مردم کشور خواست تا به بازگرداندن امید به مردم حادثه دیده این شهر کمک کنند.

با وجود اینکه مقامات دولت کلمبیا متعهد شده اند تا به سرعت مناطق آسیب دیده را بازسازی کنند، دادستان عمومی این کشور تحقیقات در زمینه واکنش به موقع و امکان پیش بینی و پیشگیری از ابعاد فاجعه بار این حادثه را آغاز کرده است. منتقدان می گویند در پیشگیری از میزان خسارات در این شهر با جمعیت ۴۰ هزار نفر کوتاهی شده است.

میزان بارش باران جمعه شب در موکوآ ۱۳۰ میلی لیتر، معادل یک سوم میانگین بارش سالیانه در این شهر گزارش شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طوفان در چین آدم‌ها را در خواب از آپارتمان‌های بلندمرتبه بیرون کشید

سیل استان سیستان و بلوچستان ایران؛ خطر حضور گاندوها همزمان با نبود مواد غذایی در شماری از روستاها

شمار کشته شدگان حادثه سقوط بهمن در افغانستان به ۲۵ نفر افزایش یافت