یکی از وزیران دولت فرانسه از ساکنان منطقه «گویان» عذرخواهی کرد

یکی از وزیران دولت فرانسه از ساکنان منطقه «گویان» عذرخواهی کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

به دنبال عذرخواهی وزیر سرزمین های فرا دریایی فرانسه از مردم «گویان» مذاکرات بین معترضان در این منطقه و دولت فرانسه از سر گرفته شد.

به دنبال عذرخواهی وزیر سرزمین های فرا دریایی فرانسه از مردم «گویان» مذاکرات بین معترضان در این منطقه و دولت فرانسه از سر گرفته شد. ساکنان «گویان» در روزهای گذشته در اعتراض به بی توجهی دولت فرانسه به مطالبات اقتصادی، اجتماعی و امنیتی خود تظاهرات و اعتصاب کرده بودند.

آگهی

اریکا بَرِتس، وزیر سرزمین های فرا دریایی فرانسه روز پنجشنبه اظهار داشت: «افتخار من است که امروز مراتب عذرخواهی خودم را نسبت به مردم گویان ابراز کنم.»

عذرخواهی این عضو دولت فرانسه با استقبال و تشویق معترضان روبرو شد. تظاهرکنندگان پیش از این خواستار عذرخواهی دولت فرانسه بابت رویکرد خود در قبال این دپارتمان شده بودند.

ماتیاس فکل، وزیر کشور فرانسه به همراه اریکا بَرِتس برای مذاکره با معترضان به «گویان» سفر کرده اند.

یکی از معترضان می گوید: «احساس می کنیم که با ما مانند مستعمره رفتار می شود. اجازه سخن گفتن و تظاهرات نداریم. به هزینه ای که آنها اکنون اینجا صرف می کنند برای جاده ها و خدمات بهداشتی مان احتیاج داریم. این همان چیزی است که به آن نیاز داریم.»

از راهپیمایی سه شنبه گذشته معترضان در “گویان” به عنوان بزرگترین تظاهرات در تاریخ این منطقه یاد شده است. “گویان” سرزمینی به مساحت ۸۳ هزار کیلومتر مربع در شمال قاره آمریکای جنوبی است که بخشی از خاک فرانسه محسوب می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ویدئوی جنجالی نشانه گرفتن معترضان فرانسوی از سوی پلیس با سلاح گرم؛ ماجرا چه بود؟

ویدئو؛ بیست و نهمین دوره رویداد اعتراضی «هرم کفش» در پاریس برگزار شد

پاپ فرانسیس خواستار سازوکاری برای تسهیل شرایط پذیرش و حفظ کرامت انسانی مهاجران در اروپا شد