کشف رد پاهایی از بزرگترین گونه های دایناسورها در استرالیا

کشف رد پاهایی از بزرگترین گونه های دایناسورها در استرالیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دیرینه شناسان وجود رد پای دایناسورها در سواحل شمال غرب استرالیا را تایید کردند.

آگهی

دیرینه شناسان وجود رد پای دایناسورها در سواحل شمال غرب استرالیا را تایید کردند. مجموعه ای منحصربفرد که شامل بیش از بیست فسیل از رد پاهای دایناسورهایی از گونه های مختلف و با قدمتی ۱۴۰ میلیون ساله می شود.

دکتر استیو سالیسبوری از دانشگاه کوئینزلند می گوید: «اینها رد پاهای دایناسورهایی از گونه های منحصربفرد هستند که شامل حیواناتی مانند استگوسارس می شوند و دایناسورهای بزرگتری که روی سیاره راه می رفتند. همچنین انواع ساروپوداهای غول پیکر که رد پاهایی به درازای ۱.۷ متر باقی گذاشتند.»

کشف این ردپاها به سال ۲۰۰۸ میلادی برمی گردد یعنی زمانی که این منطقه برای اجرای یک پروژه گاز طبیعی انتخاب شد اما درنهایت آغاز فعالیت دانشمندان باعث شد فعالیتهای مربوط به استخراج گاز متوقف شود.

دکتر سالیسبوری می افزاید: «جامعه بومی گولارابولو (Goolarabooloo) ما را به این منطقه دعوت کرد. این افراد که نگهبانان سنتی این منطقه محسوب می شوند، از وجود این رد پاها مطلع بودند اما نیاز به تایید علمی آنها داشتند.»

دانشمندان با قالب گیری از برخی از ردپاها توانستند نمونه هایی برای نمایش در موزه ها تهیه کنند. آنها برای نقشه برداری از این سایت نیز که اکنون به فهرست میراث ملی استرالیا اضافه شده، از پهپاد استفاده کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشف ردپای ۵۰ دایناسور در جزیره اسکای اسکاتلند بریتانیا

«شهر جن‌ها» در صحرای عمان و افسانه‌هایی جادویی که دهان به دهان روایت می‌شوند

یکی از کلاه‌های ناپلئون نزدیک به ۲ میلیون یورو در حراج به فروش رفت