پیروزی حزب آنگلا مرکل در انتخابات محلی ایالت زارلند

پیروزی حزب آنگلا مرکل در انتخابات محلی ایالت زارلند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کسب اکثریت آرا توسط کاندیدای حزب محافظه کار دموکرات مسیحی در انتخابات محلی زارلند پیروزی بزرگ برای محافظه کاران در آلمان بشمار می رود.

آگهی

کسب اکثریت آرا توسط کاندیدای حزب محافظه کار دموکرات مسیحی در انتخابات محلی زارلند پیروزی بزرگ برای محافظه کاران در آلمان بشمار می رود.

نتیجه این انتخابات می تواند، پیروزی آنگلا مرکل را در انتخابات بعدی و برای چهارمین دور پیاپی به عنوان صدر اعظم آلمان رقم بزند.

این نخستین انتخابات از سه انتخابات محلی قبل از انتخابات پارلمانی ۲۴ سپتامبر (مهرماه) در آلمان است.

حزب محافظه کار دموکرات مسیحی در این انتخابات موفق به کسب ۴۰.۷ درصد آرا شد این در حالیست که رقیب اصلی این حزب یعنی سوسیال دموکرات ها ۲۹.۶ درصد آرا را به دست آوردند. مقایسه آرای کسب شده توسط این دو حزب نسبت به آرای انتخابات مشابه در سال ۲۰۱۲ نشان دهنده بهبود جایگاه محافظه کاران و کاهش محبوبیت سوسیال دموکرات ها در این منطقه است.

انگرت کرامپ کارنباوا، کاندیدای اصلی حزب حاکم دموکرات مسیحی در این انتخابات گفت: «من و آنگلا مرکل اینجا با یکدیگر کمپین برگزار کردیم. در کنار یگدیگر اما در نهایت به وضوح اعلام کردیم که این کمپین را برای سیاست منطقه ای و محلی انجام داده ایم . ما می خواهیم آینده خود را در اینجا بسازیم.»

نتیجه این انتخابات شکستی برای مارتین شولتز، کاندیدای اصلی سوسیال دموکرات ها برای رقابت با آنگلا مرکل در انتخابات بعدی محسوب می شود. اما آقای شولتز پس از اعلام نتیجه انتخابات گفت: «ما به هدف اصلی خود در این انتخابات نرسیدیم. اما این به این معنا نیست که نمی توانیم به هدفمان برسیم. هدف ما تغییر دولت برای آلمان است.»

به گفته کارشناسان این انتخابات می توانست فرصتی برای سوسیال دموکرات ها و نامزد این حزب یعنی مارتین شولتز در رقابت با خانم مرکل برای سمت صدر اعظمی آلمان باشد.

ایالت زارلند در حال حاضر توسط ائتلاف دموکرات مسیحی و سوسیال دموکرات ها اداره می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شیرین‌کاری مستخدم موزه چگونه سر از گالری آلمان در آورد؟

در آلمان تغییر هویت و تغییر جنسیت آسان شد؛ نگرانی محافظه‌کاران از عواقب تصویب قانون جدید

بازداشت زوج عراقی در آلمان به ظن عضویت در داعش و نسل‌کشی ایزدی‌ها