Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

ادامه تحقیقات پلیس بریتانیا برای یافتن انگیزه عامل حمله مرگبار لندن و شناسایی همدستان احتمالی او

ادامه تحقیقات پلیس بریتانیا برای یافتن انگیزه عامل حمله مرگبار لندن و شناسایی همدستان احتمالی او
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

اسکاتلندیارد، مرکز پلیس شهر لندن با انتشار تصویر خالد مسعود از آنهایی که او را می شناخته اند خواسته تا هر نوع اطلاعاتی را که به شناخت شبکه مرتبط با وی کمک می کند در اختیار پلیس قرار…

آگهی

اسکاتلندیارد، مرکز پلیس شهر لندن با انتشار تصویر خالد مسعود از آنهایی که او را می شناخته اند خواسته تا هر نوع اطلاعاتی را که به شناخت شبکه مرتبط با وی کمک می کند در اختیار پلیس قرار دهند.

عامل حمله تروریستی وست مینستر در مرکز لندن چهار تن را کشت و نزدیک به ۵۰ نفر را هم زخمی و روانه بیمارستان کرد. خود او با نام اصلی اش «آدرین راسل آجائو» به ضرب گلوله پلیس از پا درآمد.

در حالیه که گروه داعش مسئولیت این حمله را برعهده گرفته است، تحقیقات پلیس برای یافتن انگیزه مهاجم و شناسایی همدستان احتمالی او ادامه دارد.

در همین ارتباط پلیس یازده نفر را (هشت نفر در بیرمنگام، دو نفر در منچستر و یک نفر در لندن) بازداشت کرده بود. اما تا اینجای کار نه نفر از آنها (دو نفر با قید وثیقه) آزاد شده اند و دو نفر همچنان در بازداشتند.

Two men remain in custody #WestminsterAttack after 1 man released and 1 woman bailed https://t.co/DKOp3wr0frpic.twitter.com/YPOUWjz2hX

— Metropolitan Police (@metpoliceuk) 24 mars 2017

در ادامه تحقیقات، پلیس خانه مادر خالد مسعود را در ولزتحت نظر دارد. گفته می شود که او بیشتر عمرش را در وست میدلندز و شهر بیرمنگام در مرکز انگلستان سپری کرده بود.

او برای ماموران اداره پلیس و سرویس های اطلاعاتی بریتانیا چهره ای شناخته شده بود اما آنها وی را بعنوان تهدیدی جدی نمی دیدند.

آدرین راسل آجائو در سال ۲۰۰۴ و در پی ازدواج با یک مسلمان به اسلام گروید و گفته می شود برای چند سالی در عربستان سعودی به تدریس زبان انگلیسی مشغول بود تا این که در سال ۲۰۰۹ به بریتانیا بازگشت. سفارتخانه عربستان سعودی در بریتانیا می گوید که خالد مسعود در این کشور پیشینه سوء نداشته است.

“Masood recorded on his CV that he had taught English in Saudi Arabia in 2005 and returned to the UK in 2009” https://t.co/HeFFyOBsSP

— Shashank Joshi (@shashj) 24 mars 2017

همزمان در لندن و در نزدیکی پارلمان دهها نفر با نثار گل و افروختن شمع یاد قربانیان این حادثه را گرامی داشتند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

معلم بریتانیایی به اتهام تشکیل «ارتش کودکان» برای حملات تروریستی مجرم شناخته شد

بریتانیا: تحریم‌ها کافی است، تروریستی خواندن سپاه پاسداران ضرورت ندارد

«بیتل داعشی» در بریتانیا به ۸ سال زندان محکوم شد