Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

انتقاد از ضعف سیستم های امنیتی در هنگام وقوع حملۀ لندن

انتقاد از ضعف سیستم های امنیتی در هنگام وقوع حملۀ لندن
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انتقاد جرمی کوربین به دستگاههای امنیتی، سفر وزیر خارجه فرانسه به لندن

آگهی

در پی وقوع حمله تروریستی بعد از ظهر چهارشنبه در لندن، هشدارهای امنیتی در بریتانیا به بالاترین سطح افزایش یافت.

اگرچه پس از این حمله، پلیس به سرعت اطراف ساختمان پارلمان را محاصره کرد و نمایندگان مجلس در داخل ساختمان را تحت محافظت قرار داد اما برخی از سیاستمداران بر ضعف سیستم امنیتی پارلمان تاکید داشتند زیرا مهاجم توانسته بود وارد محوطه ساختمان شود.

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر بریتانیا می گوید: «مجرم به داخل پارلمان می دود و این مساله بطور روشن ضعف های امنیتی را نشان می دهد که موضوعی جدی است. اما فرای این موضوع نیز باید امنیت همه حفظ شود، همه، چه افراد درون پارلمان و چه بیرون از آن. این حمله به مردمی بود که در روزی عادی مشغول کسب و کار خود بودند.»

در میان زخمی شدگان این حادثه، سه دانش آموز فرانسوی نیز دیده می شوند به همین دلیل ژان مارک ایرو، وزیر خارجه فرانسه بامداد پنجشنبه رهسپار لندن شد.

او که برای شرکت در نشست «ائتلاف جهانی علیه داعش» در واشنگتن به سر می برد، قبل از حرکت به سمت لندن با اشاره به اینکه فرانسه تجربه های غم انگیزی از اینگونه حملات دارد، گفت: «این خشونت وحشتناک، قلبهایمان را به درد آورد. در واکنش به آن، قبل از هر چیز همبستگی خود را بویژه با قربانیان این حمله اعلام می کنیم. این حمله ای با خشونتی باورنکردنی بود که مردم را هدف قرار داد؛ آنهم در مکانی نمادین یعنی خانه دموکراسی و پارلمان بریتانیا. نمی توان بگونه ای دیگر به تفسیر آن پرداخت.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلگراف: حزب کارگر بریتانیا درصورت پیروزی در انتخابات سپاه پاسداران را تروریستی اعلام می‌کند

بریتانیا: تحریم‌ها کافی است، تروریستی خواندن سپاه پاسداران ضرورت ندارد

«بیتل داعشی» در بریتانیا به ۸ سال زندان محکوم شد