انتقاد آمریکا از سیاستهای چین همزمان با آزمایش موشکی جدید کره شمالی

انتقاد آمریکا از سیاستهای چین همزمان با آزمایش موشکی جدید کره شمالی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کره شمالی بامداد چهارشنبه ۲۲ مارس اقدام به آزمایش موشک جدیدی کرد.

آگهی

کره شمالی بامداد چهارشنبه ۲۲ مارس اقدام به آزمایش موشک جدیدی کرد.

اطلاعاتی درباره نوع موشک آزمایش شده منتشر نشده است و گزارش های اولیه خبرگزاری های ژاپن و آمریکا از شکست این آزمایش خبر می دهد. به گفته این خبرگزاری ها موشک لحظاتی پس از پرتاب منفجر شده است.

روز چهارشنبه همچنین ژوزف یون، نماینده ویژه ایالات متحده آمریکا در موضوع سیاست کره شمالی با کیم هونگ کیون، نماینده کره جنوبی برای صلح و امنیت در شبه جزیره کره، دیدار کرد. آنها در این دیدار که در شهر سئول انجام شد درباره چگونگی پاسخ به برنامه های گسترش تسلیحات کره شمالی به گفتگو پرداختند.

در این نشست همچنین نماینده ویژه آمریکا به انتقاد از اقدامات اقتصادی تلافی جویانه چین در قبال سئول پس از استقرار سپر جدید موشکی آمریکا در کره جنوبی پرداخت. او از قول وزیر خارجه آمریکا نسبت به اقدامات چین در این زمینه ابراز نگرانی کرد.

همتای او از کره جنوبی نیز افزود: «آقای تیلرسون بیانیه بسیار روشن و قوی را درباره اتحاد آهنین میان دو کشور و بالاترین سطح تحریم علیه کره شمالی و همچنین تلافی رفتار اقتصادی نامناسب چین در قبال ما و سامانه ضد موشکی تاد صادر کرده است.»

انتقاد از چین در حالی است که یکشنبه گذشته وزیر خارجه آمریکا در اولین سفر رسمی خود به پکن با مقامات چین دیدار کرد و درباره همکاری دو کشور برای جلوگیری از توسعه زرادخانه هسته ای کره شمالی به گفتگو پرداخت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کره شمالی مدعی پیشرفت در توسعه موشک‌های مافوق صوت برای حمله به اهداف دوردست آمریکا شد

کره شمالی چندین موشک جدید کروز به سمت دریا شلیک کرد

آزمایش موشکی تازه کره شمالی؛ سئول: به همراه آمریکا اوضاع را رصد می‌کنیم