واکنش هواداران ترامپ به سخنان رئيس اف بی آی

Access to the comments نظرها
نگارش از Behrooz Assadian
واکنش هواداران ترامپ به سخنان رئيس اف بی آی

هواداران دونالد ترامپ که در شهر لوییویل (در ایالت کنتاکی) گردهم آمده بودند به اظهارات روز گذشته جیمز کومی، رئيس پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی)، واکنش نشان دادند.

رئيس اف بی آی دوشنبه در نشستی ۵ ساعته با اعضای کمیته اطلاعاتی کنگره ضمن اشاره به اینکه تحقیقات در مورد نقش احتمالی روسیه در کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ هنوز به پایان نرسیده، تاکید کرد که این تحقیقات خیلی پیچیده است و باید ماهیت روابط افراد ستاد ترامپ با مقامات روسیه موشکافانه بررسی شود.

هواداران ترامپ اما به گفته های او اعتماد ندارند. یکی از آنها می گوید: «کومی قابل اعتماد نیست. باید فرد دیگری از اف بی آی در این مورد نظر می داد. آخر او که دیگر اعتباری ندارد. او مثل برخی از کارمندان اف بی آی که هوادار دموکرات ها هستند رفتار می کند.» دیگری می گوید: «دموکرات ها و رسانه ها همیشه اینطوری رفتار می کنند؛ وقتی در قدرت هستند همه چیز روبراه است اما وقتی از قدرت کنار گذاشته می شوند دیگر قوانین بازی را قبول ندارند.»

دونالد ترامپ هم واکنشی مشابه هوادارانش به اظهارات رئیس اف بی آی نشان داد. رئیس جمهوری آمریکا گفت که دموکرات ها با تاکید بر نقش روسیه در جریان انتخابات سعی دارند دلایل شکست خود را توجیه و ضعف کارزار خود را مخفی کنند.