تسا ورلی فاتح رقابتهای مارپیچ بزرگ جام جهانی

تسا ورلی فاتح رقابتهای مارپیچ بزرگ جام جهانی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جام جهانی اسکی آلپاین این هفته در اسپن ایالات متحده پایان یافت.

آگهی

جام جهانی اسکی آلپاین این هفته در اسپن ایالات متحده پایان یافت. پیشاپیش دو هفته پیش تکلیف قهرمان این دوره از جام جهانی مردان و گویهای کریستال ماده های مختلف روشن شده بود. اما در بخش زنان همچنان تکلیف قهرمان فصل در بخش مارپیچ بزرگ نامشخص بود. تسا ورلی شانس اصلی پیروزی در این فصل بود اما شیفرین حتی در مارپیچ بزرگ نیز تهدیدی جدی برای او در آخرین مسابقه فصل بود.

تسا ورلی فرانسوی در مسابقات اسکی جام جهانی اسپن بدل به قهرمان فصل در رشته مارپیچ بزرگ شد. او در طول فصل عملکردی درخشان داشت و در مسابقات قهرمانی جهان در سن موریتس هم فاتح رقابتهای مارپیچ بزرگ شد. با وجود اینکه در روز آخر رقابتهای قهرمانی جهان مقامی بهتر از پنجمی بدست نیاورد اما موفق شد نهایتا گوی کریستال فاتح رقابتهای مارپیچ بزرگ را از آن خود کند.

میکایلا شیفرین آمریکایی که پیشتر گوی کریستال جام جهانی این فصل در مجموع را از آن خود کرده است در روز آخر نتوانست مقامی بهتر از ششمی بدست بیاورد و شانس رقابت را ورلی را از دست داد.

و نهایتا در روز آخر بانوان ایتالیا گل کاشتند. هر سه سکو مسابقات جام جهانی اسپن را از آن خود کردند. برینیونه اول شد، گوجا در جای دوم قرار گرفت و مارتا باسینو سوم شد.

اما در بخش مردان پیشتر قهرمان ماده ها و قهرمان کلی مسابقات مشخص شده است. مارسل هیرشر برای ششمین سال متوالی به مقام قهرمانی در جام جهانی رسید. او در اسپن هم در دور اول رقابتهای اسلالوم بهترین زمان ممکن را کسب کرد.

اما نهایتا این آندره مایهر بود فاتح این روز رقابتها شد. فلیکس نویروتر آلمانی که به جایگاه دومی عادت کرده است در این مکان قرار گرفت و میکائل مات دیگر اتریشی حاضر در این رقابتها سوم شد.

مارسل هیرشر با ۳۲ صدم ثانیه اختلاف از نفر اول در جای چهارم قرار گرفت. با این حال می توان گفت که باری دیگر فصلی رویایی را پشت سر گذاشت.

اما در مسابقات پرش با اسکی در نروژ چه اتفاقی افتاد. رقابت در صدر بین کامیل استوک و استفان کرافت یکی از لهستان و دیگری از آلمان بود.

یکشنبه استوک لهستانی موفق شد با دو پرش یکی ۲۳۸ متر و پنجاه و دیگری ۲۳۷ متر فاتح روز باشد. پس از قهرمان المپیک نوریاکی کازای از ژاپن قرار گرفت. ژاپنی ۴۴ ساله درخشان عملکرد و میکائل هیبوئک در جای سوم قرار گرفت.

در رده بندی کلی رقابتهای جام جهانی کرافت همچنان در صدر قرار دارد اما استوک با قهرمانی در مسابقات نروژ تنها ۳۱ امتیاز از او فاصله دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قهرمانی هادی چوپان در آرنولد کلاسیک ۲۰۲۴؛ «اسطوره کودکی من بودی و الان هر دو برای دنیا قهرمانیم»

نخستین دوره جام جهانی باشگاه‌ها در سال ۲۰۲۵ با شیوه جدید و حضور ۳۲ تیم در آمریکا برگزار می‌شود

تیم ایران با شکست مقابل آمریکا از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر حذف شد