Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سه تن از نزدیکان مهاجم فرودگاه اورلی پاریس تحت بازجویی قرار گرفتند

سه تن از نزدیکان مهاجم فرودگاه اورلی پاریس تحت بازجویی قرار گرفتند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مهاجمی که صبح شنبه در فرودگاه اورلی پاریس در تیراندازی نیروهای امنیتی از پا درآمد به چند فقره سرقت خشونت آمیز محکوم شده بود و از سوی پلیس و سرویس های اطلاعاتی فرانسه تحت نظر بوده…

آگهی

مهاجمی که صبح شنبه در فرودگاه اورلی پاریس در تیراندازی نیروهای امنیتی از پا درآمد به چند فقره سرقت خشونت آمیز محکوم شده بود و از سوی پلیس و سرویس های اطلاعاتی فرانسه تحت نظر بوده است.

«زیاد بن بالقاسم» مهاجم ۳۹ ساله روز شنبه در فرودگاه اورلی در تلاشی اقدام به گرفتن سلاح یک سرباز زن کرده بود که در حال گشت زنی بود. این اقدام با مداخله دو سرباز دیگر ناکام ماند و مهاجم هدف گلوله آنها قرار گرفت.

گفته می شود مهاجم در جریان تلاش خود به سربازان گفته بود: «سلاحتان را زمین بگذارید و دستان را روی سر بگیرید. من آماده ام تا برای خدا کشته شوم. در هر صورت این ماجرا کشته هایی برجای خواهد گذاشت.»

فرانسوا مولنس، دادستان پاریس در یک نشست خبری درباره این حادثه گفت: «می دانیم که مهاجم تصمیم گرفته بود تا آخر خط برود. اگر به اظهارات ماموران امنیتی باور داشته باشیم درمی یابیم که مهاجم به دنبال گرفتن تفنگ سرباز بوده تا به سوی مردم تیراندازی کند. فکر می کنم از نخستین تحلیل ها می توان چنین برداشتی را از رفتار این فرد داشت.»

پلیس فرانسه با یورش به خانه مهاجم آنجا را تفتیش کرد و پدر، برادر و یکی از اقوام او را هم تحت بازجویی قرار داد.

مهاجم در نخستین ساعات بامداد روز شنبه در جریان گشت زنی و کنترل نیروهای پلیس در شمال پاریس با تفنگ بادی به یک مامور پلیس شلیک و وی را زخمی کرده بود. در پی آن با ورود به میخانه ای که گفته می شود پاتوقش بود و تهدید حاضران، خودروی یکی از مشتریان زن را به سرقت برد و خود را به فرودگاه اورلی رساند و حادثه روز شنبه را رقم زد.

یکی از شاهدان عینی در این باره گفت: «دو مامور امنیتی تلاش کردند با مهاجم حرف بزنند و او را متقاعد کنند. خوشبختانه زمان زیادی طول نکشید و صدای دو شلیک شنیدیم و فهمیدیم که موضوع حل و فصل شده است.»

در پی این تیراندازی فرودگاه اورلی از مسافران تخلیه و چند پرواز هم لغو شد. پس از ساعاتی درهای فرودگاه به روی مسافران باز شد و پروازها از سر گرفته شدند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

قربانی افغان حمله استراسبورگ به کما رفت

تخلیه فرودگاه اورلی پاریس؛ فرد مهاجم کشته شد

شایعه «مرد بودن همسر ماکرون»؛ عاملان افترا رسما محاکمه می‌شوند