ماهواره تمام الکتریکی اروپا راهی فضا می شود

ماهواره تمام الکتریکی اروپا راهی فضا می شود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ماهواره یوتل ست ۱۷۲B نخستین ماهواره تمام الکتریکی و تماما ساخت اروپاست که در مدار زمین قرار می گیرد.

آگهی

ماهواره یوتل ست ۱۷۲B نخستین ماهواره تمام الکتریکی و تماما ساخت اروپاست که در مدار زمین قرار می گیرد. نیروی تنظیم جهت این ماهواره و نیز انرژی کاریِ آن تماما خورشیدی-الکتریکی است و از سوختهای شیمیایی یا گازی در آن خبری نیست. ماهواره های مخابراتی نظیر ۱۷۲B در مدار موسوم به «مدارِ زمین مرجع» قرار می گیرند و باید جهت خود را پیوسته رو به زمین تنظیم کنند.

کلودیو روزمینو، خبرنگار یورونیوز از جان له روی مدیر فنی ارشد شرکت یوتل ست می پرسد: «این ماهواره در نوع خود در دنیا منحصر به فرد است، چه چیز آن تازه است؟»

جان له روی: «بیشتر از هر چیز مولّد انرژی الکتریکی آن است که برای نخستین بار تماما در اروپا ابداع و ساخته شده است و انرژی لازم را نه تنها برای تنظیم جهت آن، بلکه برای ارسال اطلاعات نیز تولید می کند. سامانه مستقر در این ماهواره به مسافران برخی خطوط هوایی (بین آمریکا و آسیا) اجازه می دهد از اینترنتی با کیفیت مشابه اینترنت روی زمین برخوردار شوند.»

این نوع ماهواره که می تواند انرژی خود را تماما به شکل الکتریکی – خورشیدی تا ۱۵ سال تولید کند، در چند سال آینده نیمی از بازار جهانی ماهواره ها از آن خود خواهد کرد. همچنین نیاز به اینترنت در هواپیما رو به رُشد است، نیازی که انتظار می رود بازاری با گردش مالی صدها میلیون یورو داشته باشد.

این ماهواره بناست روز ۲۵ مارس با پرتابگر سامانه آرین اسپیس از جزیره گویان فرانسه راهی فضا شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس فرانسه رهبر یک «فرقه چند ملیتی یوگا» را به اتهام سواستفاده جنسی از شاگردان زن بازداشت کرد

تصاویری از بازار ویژه کریسمس در استراسبورگ فرانسه

یکی از کلاه‌های ناپلئون نزدیک به ۲ میلیون یورو در حراج به فروش رفت