Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

مارک روته پیروزی در انتخابات هلند را «پیروزی دموکراسی» می داند

مارک روته پیروزی در انتخابات هلند را «پیروزی دموکراسی» می داند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

حزب مردم برای آزادی و دموکراسی به رهبری مارک روته نخست وزیر هلند موفق شد حزب راست افراطی و ضداسلامی آزادی متعلق به خیرت ویلدر را شکست دهد.

آگهی

حزب مردم برای آزادی و دموکراسی به رهبری مارک روته نخست وزیر هلند موفق شد حزب راست افراطی و ضداسلامی آزادی متعلق به خیرت ویلدر را شکست دهد. انتخابات هلند بدلیل افزایش بی سابقه محبوبیت راستگرایان افراطی و احتمال پیروزی آنها در قاره سبز بطور جدی دنبال شد.

مارک روته پیروزی حزب خود را «پیروزی دمکراسی» خواند و فردای پیروزی گفت: « مفتخرم اما فراموش نکنیم که این یک پیروزی ناگزیر بود. ما کوچکترین حزب هلند هستیم که توانسته در انتخابات پیروز شود. اما من از سال ۲۰۱۰ در راس این حزب هستم و تجربه کافی برای حکومتداری داریم.»

خیرت ویلدر رهبر حزب راستگرای آزادی هم با وجود شکست و قرار گرفتن در جای دوم گفت: «زمانی که کارمان را دوازده سال پیش آغاز کردیم انتظار نداشتیم به دومین حزب محبوب هلند تبدیل شویم و در این انتخابات یک و نیم میلیون نفر به ما رای داده اند و این اتفاق بزرگی است.» رهبر حزب آزادی در اولین ساعات پس از اعلام پیروزی مارک روته در انتخابات اعلام کرد اگر در دولت ائتلافی آینده هلند حضور نداشته باشد اپوزیسیون قوی تشکیل خواهد داد. مشکل اصلی اینجاست که دیگر احزاب هلند حاضر به ائتلاف با راستگرایان افراطی نخواهند شد.

در این انتخابات حزب پیروز ۲۱.۳ درصد آرا را از آن خود کرد و حزب آزادی ۱۳ درصد از آرا در جای دوم قرار گرفت و حزب دموکرات مسیحی با کسب ۱۲.۴ درصد آرا سوم شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استقبال رهبران اروپایی از عدم پیروزی راستگرایان افراطی در انتخابات هلند

مردم هلند به پوپولیسم «نه» گفتند

ائتلاف راست‌ها برای تشکیل دولت در هلند؛ خیرت ویلدرس نخست وزیر نمی‌شود