رئیس جددی کنفدراسیون فوتبال افریقا انتخاب شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
رئیس جددی کنفدراسیون فوتبال افریقا انتخاب شد

احمد احمد به عنوان رئیس جدید کنفدراسیون فوتبال آفریقا انتخاب شد.

این دولت مرد ماداگاسکاری که ریاست فدراسیون فوتبال کشورش را بر عهده دارد روز پنجشنبه در جریان رای گیری در آدیس آبابا موفق شد در کمال شگفتی با کسب بیشترین آراء به سلطه ۲۹ ساله عیسی حیاتو کامرونی در راس کنفدراسیون فوتبال آفریقا پایان دهد.

اعلام نام احمد احمد به عنوان سکاندار جدید فوتبال قاره سبز با تشویق کم نظیر نمایندگان فدراسیون های آفریقایی حاضر در سالن همراه بود. او که از شهرت کمتری نسبت به رقیب سرشناس خود برخوردار بود با ۳۴ رای موافق در مقابل ۲۰ رای مخالف به مدت چهار سال عهده دار این مسئولیت شد.

احمد احمد وعده داده بود در صورت پیروزی در انتخابات و بر عهده گرفتن ریاست کنفدراسیون فوتبال آفریقا شفافیت را سرلوحه کار خود قرار خواهد داد و شیوه های منسوخ شده در مدیریت این نهاد را کنار بگذارد.

عیسی حیاتو، رئیس پیشین و هفتاد ساله کنفدراسیون فوتبال آفریقا پیش از این بارها به عنوان یکی از مظنونین پرونده های فساد مالی فیفا معرفی شده و در نهایت بی گناه شناخته شده بود.

این در حالیست که نشریه ساندی تایمز پیشتر در گزارشی احمد احمد را نیز به دریافت رشوه برای دادن رای موافق جهت میزبانی قطر در جام جهانی ۲۰۲۲ متهم کرده بود.