پایان رقابت های جودوی باکو با درخشش ورزشکاران هلندی

پایان رقابت های جودوی باکو با درخشش ورزشکاران هلندی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جودوکاران هلندی در سومین و آخرین روز از تورنمنت گرند اسلم باکو بیشترین مدال را به خود اختصاص دادند.

آگهی

جودوکاران هلندی در سومین و آخرین روز از تورنمنت گرند اسلم باکو بیشترین مدال را به خود اختصاص دادند.

عنوان بهترین ورزشکار زن روز پایانی این مسابقات به گُشه استینهاوس هلندی تعلق گرفت که موفق شد در وزن منهای ۷۸ کیلوگرم مدال طلا را از آن خود کند. استینهاوس، دارنده مدال برنز گرند اسلم پاریس در سال جاری که قهرمانی جهان را نیز در کارنامه دارد در دور نخست گونل حسنلی، ورزشکار آذربایجانی را از پیش رو برداشت و در فینال ورکرک ماریند، هموطنش را با امتیاز ایپون شکست داد تا صاحب گردن آویز طلا شود.

گُشه استینهاوس پس از کسب مدال طلا در خصوص انگیزه اش برای شرکت در مسابقات جهانی گفت: «امسال قصد دارم علاوه بر رقابت های قهرمانی اروپا در کلیه تورنمنت های گرند اسلم شرکت کنم. هدف کلی رسیدن به اوج آمادگی است بدون آنکه قوای جسمانی ام تحلیل برود. زیرا می خواهم برای رقابت های قهرمانی جهان در بهترین فرم خود باشم.»

عنوان بهترین جودوکار مرد سومین روز مسابقات نیز به گورام شویش ویلی از گرجستان تعلق گرفت که در وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم به مدال طلا دست یافت. شویش ویلی، صاحب مدال طلای رقابت های قهرمانی جوانان اروپا در سال ۲۰۱۵، در دور دوم مقدماتی بر رافائل سیلوای برزیلی غلبه کرد و در نیمه نهایی اوشانگی کوکوری از آذربایجان را از پیش رو برداشت تا در فینال رو در روی بارنا بور از کشور مجارستان قرار گیرد. شویش ویلی در دیدار نهایی با امتیازهای وازاری و ایپون حریف خود را شکست داد و بر سکوی نخست قرار گرفت.

او پس از کسب قهرمانی احساسش را اینگونه بیان کرد: «این نخستین مدال من در یک تورنمنت سطح بالا و گرند اسلم است. بسیار خوشحالم و بدون شک تلاش می کنم در دیگر تورنمنت های بزرگ بین المللی مدالهای بیشتری کسب کنم.»

اما بهترین فن روز پایانی مسابقات در وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم مردان به اجرا درآمد. میشائیل کورل هلندی، دارنده مدال برنز گرند پری دوسلدورف در سال جاری و طلای گرند پری بوداپست در سال گذشته، المار کاسیموف، ورزشکار کشور میزبان را از پیش رو برداشت و به مدال طلا رسید.

در فینال وزن به اضافه ۷۸ کیلوگرم زنان نیز تسی ساول کولز، جودوکار هلندی ابتدا با کسب یک وازاری از کایرا سایِت، ورزشکار کشور ترکیه پیش افتاد و سپس با اجرای فنی که امتیاز ایپون را به همراه داشت، کار را تمام کرد و بر سکوی نخست ایستاد. ساول کولز در مسابقات گرند اسلم پاریس مدال برنز را از آن خود کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بازگشت روماریو به زمین فوتبال؛ ستاره برزیلی هم‌بازی پسرش می‌شود

چگونه از شر رژیم‌های غذایی سخت و غیراصولی خلاص شویم و به تناسب اندام برسیم؟

قهرمانی هادی چوپان در آرنولد کلاسیک ۲۰۲۴؛ «اسطوره کودکی من بودی و الان هر دو برای دنیا قهرمانیم»