اسکی آلپاین: گوی بلورین اسلالوم زنان در دستان میکائیلا شیفرین

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اسکی آلپاین: گوی بلورین اسلالوم زنان در دستان میکائیلا شیفرین

میکائیلا شیفرین پس از فتح مسابقه اسلالوم بزرگ در اسکوا والی کالیفرنیا، روز شنبه در مسابقه اسلالوم نیز بر روی همین پیست به پیروزی رسید.

این اسکی باز آمریکایی که صدر جدول کلی رقابت های جام جهانی اسکی آلپاین را در اختیار دارد با ثبت بهترین رکورد زمانی بالاتر از سارکا استراشوا، اسکی باز اسلواک در مکان نخست ایستاد و برای چهارمین بار گوی بلورین این ماده از رقابت های جام جهانی اسکی را از آن خود کرد.

شیفرین، قهرمان همین ماده در بازیهای المپیک، دو روز مانده به سالگرد تولد ۲۲ سالگی اش با کسب یازدهمین پیروزی فصل بیش از پیش خود را به گوی بزرگ بلورین جام جهانی نزدیک کرد. او اکنون با ۳۷۸ امتیاز بالاتر از ایلکا اشتوهتس در صدر جدول کلی مسابقات قرار دارد.

وندی هولدنر سوئیسی که در دور اول این مسابقه با ثبت بهترین رکورد زمانی بالاتر از شیفرین قرار گرفته بود در دور دوم نتوانست برتری خود را حفظ کند و پس از زمین خوردن در دو قدمی خط پایان از دور رقابت کنار رفت. هولدنر در این فصل قرار گرفتن بر روی شش سکوی مسابقه اسلالوم را تجربه کرده بود.

ورونیکا زوزولوا دیگر ناکام بزرگ این دور از مسابقات بود. این اسکی باز اسلواک که از بخت های اصلی رقابت با شیفرین بر سر گوی بلورین ماده اسلالوم به حساب می آمد در دور اول زمین خورد و از ادامه رقابت بازماند.