Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آمادگی ویکی لیکس برای کمک به ارتقاء ضریب امنیتی گوشی های هوشمند

آمادگی ویکی لیکس برای کمک به ارتقاء ضریب امنیتی گوشی های هوشمند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جولیان آسانژ روز پنجشنبه سازمان سیا را به «بی کفایتی ویرانگر» متهم کرد. بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) را بدلیل ذخیره اطلاعات محرمانه تنها در یک «محل» و ناتوانی در پیشگیری

آگهی

جولیان آسانژ روز پنجشنبه سازمان سیا را به «بی کفایتی ویرانگر» متهم کرد. بنیانگذار سایت افشاگر ویکی لیکس سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) را بدلیل ذخیره اطلاعات محرمانه تنها در یک «محل» و ناتوانی در پیشگیری از درز آنها به بیرون، شدیدا مورد انتقاد قرار داد.

بخشی از این اطلاعات طبقه بندی شده روز سه شنبه توسط ویکی لیکس رسانه ای و طی آن ادعا شد سازمان سیا با هک کردن رایانه ها و تلفن های افراد و دسترسی به داده های شخصی آنها، ماموریت های جاسوسی خود را به پیش می برده است. محصولات هوشمند شرکت های اپل و سامسونگ از جمله دستگاههایی هستند که سیا با هک آنها، مکالمات کاربران را شنود می کرده است.

شرکت اپل و سامسونگ در واکنش به این ادعای ویکی لیکس با تاکید بر اینکه حفظ اطلاعات مشتریان اولویت آنهاست، اعلام کرده اند به دنبال راههایی برای بالا بردن ضریب امنیتی دستگاههای هوشمند تولیدی خود هستند.

جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس در یک کنفرانس مطبوعاتی در محل سفارت اکوادور در لندن در این باره بیشتر توضیح داد: «ما تصمیم گرفتیم تا با شرکت های سازنده همکاری کنیم و جزئیات فنی بیشتری را از داده های انحصاری خود را در اختیارشان بگذاریم تا با بر طرف شدن نقصان محصولات، مردم امنیت بیشتری داشته باشند.»

کاخ سفید تا کنون پاسخ روشنی به افشای ۸۰۰۰ نسخه محرمانه سازمان سیا توسط ویکی لیکس نداده با این حال چنین افشاگری هایی را در راستای آسیب به عملیات های اطلاعاتی ایالات متحده توصیف کرده و صراحتا از عزم خود برای مجازات عاملان آن سخن گفته است.

شون اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید گفت: «در این باره اشتباه نکنید من فکر می کنم رییس جمهور قبلا درباره اینکه مسئول درز اطلاعات طبقه بندی شده به عالی ترین مراجع قانونی تحویل داده خواهد شد، توضیح داده است. ما بدنبال افراد مسئول در درز اطلاعات طبقه بندی شده هستیم و آنها را بطور کامل تحت پیگرد قانونی قرار خواهیم داد. آنها با امنیت ملی کشور بازی کرده اند و این چیزی نیست که در دولت ما بتوان بسادگی از آن گذشت.»

طبق اسناد ویکی لیکس، سازمان سیا با بکار گیری نرم افزارهای پیشرفته هک، به رایانه های شخصی و گوشی های هوشمند اشخاص نفوذ می کرده و با استفاده از این نرم افزارها که بعضا تولید داخلی سازمان بوده، اهداف جاسوسی خود را دنبال می کرده است.

هنوز مشخص نیست این اطلاعات محرمانه چگونه از سازمان سیا درز و به دست دست اندرکاران سایت افشاگر ویکی لیکس افتاده است. با این حال دو تن از مقامات آمریکایی، بشرط فاش نشدن هویتشان، به خبرگزاری رویترز گفته اند که سازمان سیا دستکم از اواخر سال گذشته میلادی در جریان رخنه به اطلاعات محرمانه بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فروش اطلاعات نظامیان آمریکا بر روی اینترنت؛ داده‌های هر شخص را به قیمت ۱۵ سنت بخرید

آخرین نبرد حقوقی بنیانگذار ویکی‌لیکس در دادگاه بریتانیا برای جلوگیری از استردادش به آمریکا

چین مالک گنجینه بزرگی از داده‌های ژنتیکی که حاضر به اشتراک آن نیست