Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

«اف بی آی و سیا برای یافتن منبع نشت اسناد به ویکی لیکس تحقیق می کنند»

«اف بی آی و سیا برای یافتن منبع نشت اسناد به ویکی لیکس تحقیق می کنند»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پی انتشار اسناد جدیدی از سوی ویکی لیکس، دولت آمریکا از آغاز تحقیقات مشترک توسط اف بی آی و سازمان اطلاعات آمریکا ( سیا) برای یافتن نحوه و منشا نشت این اسناد به بیرون از این سازمان خبر…

آگهی

در پی انتشار اسناد جدیدی از سوی ویکی لیکس، دولت آمریکا از آغاز تحقیقات مشترک توسط اف بی آی و سازمان اطلاعات آمریکا ( سیا) برای یافتن نحوه و منشا نشت این اسناد به بیرون از این سازمان خبر داد.

ویکی لیکس به تازگی چند هزار سند مبنی بر استفادۀ سازمان اطلاعات آمریکا از ابزارهای ارتباطی نظیر تلفن ها و تلویزیون های هوشمند برای هک کردن اطلاعات مردم در کشورهای مختلف منتشر کرده است.

شان اسپایسر، سخنگوی کاخ سفید در واکنش به این اقدام ویکی لیکس به خبرنگاران گفت : « در این مورد اشتباه نکنید، فکر می کنم رئیس جمهوری هم قبلا در این مورد سخن گفته است، هر کسی که اسناد و اطلاعات محرمانه را منتشر کند با بالاترین حد از قانون با آن برخورد خواهد شد. ما کسانی را که این اطلاعات را فاش می کنند تحت تعقیب قرار خواهیم داد و محاکمه خواهیم کرد. اینکار بازی با امنیت ملی کشور ماست که تحت حاکمیت این دولت با آن سطحی برخورد نخواهد شد.»

در برخی از اسناد منتشر شده، ویکی لیکس مدعی شده که کنسولگری آمریکا در فرانکورت بعنوان یکی از مراکز سازمان اطلاعات آمریکا فعالیت داشته و پایگاه هکرهای این سازمان بوده است.

بنا به ادعای ویکی لیکس، محصولات هوشمند شرکت های اپل و سامسونگ از جمله دستگاههایی هستند که سازمان اطلاعات آمریکا از طریق آنها می تواند مکالمات استفاده کنندگان را شنود کند.

شرکت اپل و سامسونگ در واکنش به این ادعای ویکی لیکس با تاکید بر اینکه حفظ اطلاعات مشتریان اولویت آنهاست، اعلام کرده اند به دنبال راههایی برای بالا بردن ظریب امنیتی دستگاههای هوشمند تولیدی خود هستند.

ویکی لیکس پس از افشای به ۸۰۰۰ نسخه محرمانه سازمان اطلاعات آمریکا اعلام کرده است این مجموعه نخستین بخش از اسناد منتشر شده است و بزودی بخش های دیگری از این اسناد را منتشر می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادستان کل آلمان: افشاگرهای ویکی لیکس را به دقت بررسی می کنیم

اطلاعات شخصی ۷۳ میلیون مشتری شرکت مخابراتی «ای‌تی‌ اند تی» در آمریکا به اینترنت درز کرد

گام اجرائی بایدن برای محافظت بهتر از اطلاعات شخصی شهروندان آمریکایی؛ داده‌ها چگونه و به کجا می‌روند؟