طبق جدیدترین نظرسنجی ها امانوئل مکرون پیروز دور دوم ریاست جمهوری است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
طبق جدیدترین نظرسنجی ها امانوئل مکرون پیروز دور دوم ریاست جمهوری است

نظرسنجی ها در فرانسه همچنان امانوئل مکرون، کاندیدای مستقل و رهبر جنبش موسوم به «در حرکت» را پیروز انتخابات ریاست جمهوری در دور دوم عنوان می کند.

طبق این نظرسنجی ها، مارین لوپن، رهبر راست افراطی فرانسه با ۲۶ درصد و امانوئل مکرون با ۲۴ درصد به دور دوم راه خواهند یافت و در این دور، امانوئل مکرون رهبر جبهۀ ملی فرانسه را شکست خواهد داد.

این نظرسنجی ها در حالی همچنان وزیر اقتصاد سابق فرانسه را شانس برتر این انتخابات می داند که بر تعداد طرفداران وی از میان سیاستمداران فرانسوی افزوده می شود.

پس از حمایت ژرارد کلمب، شهردار لیون، اکنون برتران دولانوئه شهردار سابق پاریس نیز حمایت خود را از امانوئل مکرون اعلام کرده است.

وی می گوید : « ما باید تمام قوا را در دور نخست به نامزدی بدهیم که بتواند خانم لوپن را شکست بدهد. ضمن آنکه برنامۀ امانوئل مکرون بمن این اطمینان را داده است که می توان طرح های واقعی پیشرو برای عدالت اجتماعی و مبارزه علیه نابرابری را به اجرا گذاشت.»

به موجب این نظرسنجی ها، فرانسوآ فیون نامزد جمهوریخواهان و بنوآ امون، نامزد سوسیالیست ها در همان دور نخست و هر کدام با کمتر از ۲۰ درصد از آرا شکست خواهند خورد و از صعود به دور دوم بازخواهند ماند.