Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

فرانسوآ فیون: مخالفان بهتر از به موضوعات دیگری بپردازند

فرانسوآ فیون: مخالفان بهتر از به موضوعات دیگری بپردازند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فرانسوآ فیون، نامزد جمهوریخواهان که روز دوشنبه، ششم مارس مجددا مورد تایید محافظه کاران برای ادامۀ کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری قرار گرفت، در تجمعی در شهر اورلئان قول پیروزی در این انتخابات را به هواد

آگهی

فرانسوآ فیون، نامزد جمهوریخواهان که روز دوشنبه، ششم مارس مجددا مورد تایید محافظه کاران برای ادامۀ کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری قرار گرفت، در تجمعی در شهر اورلئان قول پیروزی در این انتخابات را به هوادارانش داد.

نامزد راست میانه روی فرانسه در این تجمع از میانه روهای فرانسه خواست به کارزار وی بپیوندند و تاکید کرد احزاب راست و میانه روی فرانسه ارزش ها و اهداف مشابهی دارند.

نامزد راست میانه رو با اشاره به حملات علیه وی در ماجرای مربوط به «پنه لوپه گیت» گفت : « به کلماتی فکر می کنم که ژان دارک به قضات گفت؛ از این موضوع رد شوید و به چیز دیگری بپردازید. من هم امروز به این کلمات فکر می کردم، به آنها می گویم به چیز دیگری جز این حملات که من هدف آنها هستم بپردازید چرا که همانند شمایی که در اینجا حاضر هستید، میلیونها فرانسوی دیگر نیز با اینکه آرایشان مصادره شود مخالف هستند.»

گمانه زنی ها حاکی از کنار گذاشته شدن فرانسوآ فیون و جانشینی وی با الن ژوپه بود اما با اعلام عدم آمادگی از سوی وی، جمهوریخواهان کماکان از فرانسوآ فیون حمایت می کنند.

نامزد جمهوریخواهان علیرغم احتمال آغاز رسیدگی به اتهامات استفاده از موقعیت خود در پرداخت ۵۰۰ هزار یورو برای یک شغل ساختگی به همسرش، قول داده است با جدیت کارزار انتخاباتی خود را دنبال کند.

همزمان، روزنامۀ «کانار آنشنه» در شمارۀ روز هفتم مارس گزارشی را در مورد دریافت ۵۰.۰۰۰ یورو قرض توسط فرانسوآ فیون از یکی از میلیاردرهای فرانسوی منتشر کرده است. بموجب این گزارش، نخست وزیر سابق فرانسه این مبلغ را در اظهارنامه های مالیاتی اعلام نکرده است.

یکی از شرکت کنندگان در این تجمع با بیان اینکه دیگر وقتی برای از دست دادن نیست، می گوید : « امیدوارم که او حالا دیگر کارزار خود را به شکلی بسیار جدی آغاز کند و به مخالفان و رقبای سخت حمله کند، دیگر وقتی برای از دست دادن نمانده است.»

این تجمع انتخاباتی با اعتراض تعدادی از چپ های مخالف نامزد جمهوریخواهان نیز همراه بود که به نشانۀ مخالفت با استفاده از قدرت توسط این سیاستمدار فرانسوی، با قابلمه به استقبال وی رفته بودند نخست وزیر سابق این کشور را دروغگو و دزد بزرگ خطاب کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی مقامات سوری در فرانسه آغاز شد

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند

شورش‌ در کالدونیای جدید؛ جمهوری آذربایجان، روسیه و چین از جان این قلمرو فرانسه چه می‌خواهند؟