Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اروپا ملزم نیست ویزای بشردوستانه صادر کند

اروپا ملزم نیست ویزای بشردوستانه صادر کند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا روز سه شنبه، با صدور حکمی اعلام کرد کشورهای عضو این اتحادیه مجبور نیستند برای پناهجویان ویزای بشردوستانه صادر کنند.

آگهی

دیوان دادگستری اتحادیه اروپا روز سه شنبه، با صدور حکمی اعلام کرد کشورهای عضو این اتحادیه مجبور نیستند برای پناهجویان ویزای بشردوستانه صادر کنند. تصمیم این دیوان بر خلاف درخواست ماه گذشته دادستان کلّ آن است که گفته بود طبق قانون اروپا باید چنین ویزاهایی صادر شوند.

وقتی در ماه اکتبر، دولت بلژیک به یک خانواده سوری ویزا نداد، شکایت آنها راهی این دادگاه شد و به صدور این حکم انجامید. وزیر مهاجرت بلژیک همزمان گفته بود که صدور ویزهای بشردوستانه «باز کردن درها» به روی پناهجویان است.

این در حالی است که مجلس مجارستان نیز روز سه شنبه با اکثریت آرا (۱۳۸ رای موافق در برابر ۶ رأی مخالف) به انجام اصلاحاتی در قانون مهاجرت این کشور رأی داد. اصلاحاتی که ورود پناهجویان به این کشور را دشوارتر می کند.

طبق این اصلاحات، مجلس این کشور می تواند تا زمان روشن شدن وضعیت پناهندگی، به پناهجویان اجازه خروج از اردوگاههای مرزی تعیین شده را ندهد و در صورت خروجشان، مقامات می توانند آنها را از هر نقطه کشور به این اردوگاهها بازگردانند. حال آنکه قانون پیشین تنها در مناطق مرزی اجازه چنین کاری را می داد و اگر افراد بیش از هشت کیلومتر وارد خاک این کشور می شدند دیگر بازگرداندن اجباری آنان به اردوگاه مرزی ممکن نبود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دیدار شهرداران جزایر یونانیِ پذیرای پناهجویان با کمیسر مهاجرت اروپا

برگزاری تجمع حامیان پناهجویان در مقابل نهادهای اروپایی

هزار پناهجو در آب های مدیترانه نجات یافتند