کره شمالی و مالزی اتباع یکدیگر را ممنوع الخروج اعلام کردند

کره شمالی و مالزی اتباع یکدیگر را ممنوع الخروج اعلام کردند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در ادامه تنش دیپلماتیک بین کره شمالی و مالزی بر سر قتل کیم جونگ-نام، برادر ناتنی رهبر کره شمالی در فرودگاه کوالالامپور، پیونگ یانگ روز سه شنبه اتباع مالزی در این کشور را ممنوع الخروج اعلام…

آگهی

در ادامه تنش دیپلماتیک بین کره شمالی و مالزی بر سر قتل کیم جونگ-نام، برادر ناتنی رهبر کره شمالی در فرودگاه کوالالامپور، پیونگ یانگ روز سه شنبه اتباع مالزی در این کشور را ممنوع الخروج اعلام کرد.

این تصمیم همزمان با تلاش پلیس مالزی برای بازجویی از سه فردی که در سفارت کره شمالی در کوالالامپور پنهان شده اند، اتخاذ شده است و با واکنش متقابل دولت مالزی روبرو شد.

خالد ابوبکر، بازپرس کل پلیس مالزی در مورد تلاش برای بازجویی از افراد پنهان شده در سفارت کره شمالی می گوید: «بنا به ماده ۱۱۱ قانون رسیدگی به جرایم جنایی ما ابلاغیه را به سفارتخانه تحویل داده ایم و منتظر هستیم. در انتظار باقی خواهیم ماند و و اگر پنج سال به طول بینجامد ما بیرون منتظر خواهیم ماند. در نهایت قطعا یک نفر از ساختمان خارج خواهد شد.»

هر چند پلیس مالزی تاکنون تنها دو زن اهل ویتنام و اندونزی را در ارتباط با قتل برادر ناتنی کیم جونگ اون تحت تعقیب قضایی قرار داده است اما کارآگاهان موفق به شناسایی هشت تبعه کره شمالی شده اند که مظنون به ارتباط با این قتل هستند.

Malaysia and North Korea impose departure bans on each other, following Kim Jong Nam killinghttps://t.co/0arn7BBuoP

— Wall Street Journal (@WSJ) March 7, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«مردم» در یکی از خشن‌ترین شهرک‌های آفریقای جنوبی هفت جوان را زنده‌زنده سوزاندند

پیام نرگس محمدی بدنبال اعدام میلاد زهره‌وند: سازمان ملل برای توقف اعدام در ایران اقدام فوری کند

پلیس محکوم به قتل جورج فلوید در زندان چاقو خورد