Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جنگ فرسایشی شرق اوکراین و دیدگاه رییس «سازمان امنیت و همکاری اروپا»

جنگ فرسایشی شرق اوکراین و دیدگاه رییس «سازمان امنیت و همکاری اروپا»
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مهمترین وظیفه «سازمان امنیت و همکاری اروپا» (Security and Co-operation in Europe- OSCE)، نظارت بر کنترل اسلحه و همچنین وضع غیرنظامیان در مناطق درگیری است.

آگهی

مهمترین وظیفه «سازمان امنیت و همکاری اروپا» (Security and Co-operation in Europe- OSCE)، نظارت بر کنترل اسلحه و همچنین وضع غیرنظامیان در مناطق درگیری است. الکساندر هوگ، رییس این سازمان در گفتگو با یورونیوز از جنگ فرسایشی بین نیروهای نظامی اوکراین، روسیه و جدایی طلبان شرق کشور می گوید.

الکساندر هوگ: «تمام شرایطی که ممکن است وضعیت را وخیمتر کند همچنان مانند گذشته باقی مانده است، سلاحهای سنگین دو طرف در مقابل هم و در فاصله نزدیک قرار گرفته اند.»

این سازمان که بر پایبندی نیروهای نظامی روسیه، اوکراین و جدایی طلبان شرق این کشور در اجرای توافقنامه آتش بس نظارت می کند بتازگی از افزایش تعداد موارد نقض آتش بس در این جنگ سه ساله گزارش می دهد.

یورونیوز: «حال که بهار نزدیک شده است به نظر شما وضع بهتر شده و یا وخیم تر شده است؟

الکساندر هوگ: «به عکس. این سومین زمستان سخت و پر رنج برای غیرنظامیان بود. بسیاری از قربانیان با سلاح هایی کشته شده اند که مدتها پیش باید از آنجا خارج می شدند. حال، دو طرف باید به تعهدات و تضمنهایی که داده اند عمل کنند.سلاحهای سنگین را خارج کرده و از درگیری در خط مقدم اجتناب کنند تا غیرنظامیان به زندگیشان برگردند.»

ماه گذشته دولت روسیه طی دستورالعملی اعلام کرد مدارک هویتی که توسط مقامات جدایی طلب شرق اوکراین صادر می شود رسمی و دارای ارزش قانونی و اداری است.

یورونیوز: «آیا از مردم منطقه شکایتهایی دریافت کرده اید که حق گرفتن گذرنامه اوکراینی یا دیپلم یا شناسنامه دولت اوکراین از آنها سلب شده است؟»

الکساندر هوگ: «بله مردم شکایتهایی کرده اند. ولی بیشتر به جنگ و درگیری مربوط است. مردمی که در شهر و روستا و یا خیابان می بینیم از این درگیری طولانی شاکی هستند. می خواهند زندگی کنند، به مدرسه و سرکارشان بروند. این خط درگیری برایشان معنایی ندارد. در حالی واقعا روی زمین موجود است.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آغاز رسیدگی به شکایات اوکراین علیه روسیه در دادگاه لاهه

چرا روسیه در حمله به شهرهای اوکراین از بمب‌های قدیمی ارتقا یافته استفاده می‌کند؟

جدال میراژها با سوخوها؛ آیا جنگنده‌های فرانسه به سلطه هوایی روسیه در آسمان اوکراین پایان می‌دهند؟