اتحادیه اروپا تصمیم می گیرد؛ معافیت یا عدم معافیت آمریکایی ها از اخذ ویزا ؟

اتحادیه اروپا تصمیم می گیرد؛ معافیت یا عدم معافیت آمریکایی ها از اخذ ویزا ؟
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پارلمان اتحادیه اروپا پنجشنبه قطعنامه غیرالزام آوری را تصویب کرد که در صورت اجرای آن شهروندان ایالات متحده آمریکا نخواهند توانست همانند دهه های گذشته بدون اخذ ویزا وارد کشورهای عضو اتحادیه…

پارلمان اتحادیه اروپا پنجشنبه قطعنامه غیرالزام آوری را تصویب کرد که در صورت اجرای آن شهروندان ایالات متحده آمریکا نخواهند توانست همانند دهه های گذشته بدون اخذ ویزا وارد کشورهای عضو اتحادیه شوند.

آگهی

بر اساس این قطعنامه، کمیسیون اتحادیه اروپا به عنوان بازوی اجرایی این اتحادیه موظف است تا در طول ۲ ماه و در صورتی که واشنگتن شهروندان پنج کشور عضو این اتحادیه را از ضرورت فعلی اخذ ویزای آمریکا معاف نکند، قطعنامه را لازم الاجرا و مقابله به مثل کند.

مارگاریتیس اسکیناس، سخنگوی رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا روز جمعه اعلام کرد که کمیسیون در این باره به «اصرار و تاکید و گفتگوی سازنده» با آمریکا ادامه خواهد داد.

آمریکایی برای سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیاز به اخذ ویزا ندارند اما شهروندان بلغارستان، کروواسی، قبرس، لهستان و رومانی برای سفر به آمریکا، ملزم به اخذ ویزای این کشور هستند.

سالانه میلیون ها آمریکایی به سفر به کشورهای عضو اتحادیه اروپا میلیون ها دلار را وارد اقتصاد این کشورها می کنند. کمیسیون اتحادیه اروپا نگران است که در صورت مقابله به مثل و در پیش گرفتن سیاست مشابه با واشنگتن، صنعت گردشگری قاره سبز آسیب جدی خواهد دید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گریه‌های یوهان در «اوین» هنگام گفت‌و گو با خانواده‌اش؛ «چراغ سلول ۲۴ ساعته روشن است»

دیدار بورل و امیرعبداللهیان؛ سه پیام اصلی اتحادیه اروپا به ایران منتقل شد

مجمع عمومی سازمان ملل زیر سایه بحران‌های فزاینده؛ چرا سران اغلب قدرت‌های جهانی امسال غایبند؟