Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

دولت ایرلند کشف باقیمانده اجساد ۸۰۰ کودک در غرب این کشور را تأیید کرد

دولت ایرلند کشف باقیمانده اجساد ۸۰۰ کودک در غرب این کشور را تأیید کرد
Copyright 
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

هنوز علت دقیق مرگ این کودکان معلوم نیست، اما ممکن است آنها بر اثر سوء تغذیه، نبود مراقبت بهداشتی یا بیماری هایی همچون سل جان خود را از دست داده باشند.

آگهی

باقیمانده اجساد یافت شده در حیاط صومعه ای متروکه در غرب ایرلند متعلق به حدود ۸۰۰ کودک دفن شده در این مکان است. کمیسیون ویژه تحقیق در مورد دفن کودکان و نوزادان در «خانه مادر و کودک» شهر توام در غرب ایرلند این موضوع را تأیید کرد. متولیان مذهبی «خانه مادر و کودک» از ۱۹۲۵ به مدت چند دهه سرپرستی زنانی که بدون ازدواج قانونی باردار می شدند و نیز فرزندان «نامشروع» آنان را بر عهده داشتند.

کاترین زاپون، وزیر امور کودکان و نوجوانان ایرلند می گوید: «این خبر بسیار نگران کننده است و قلب هر انسانی را به درد می آورد […] اطلاعات رسیده تأیید می کند اینها باقیمانده اجسادی است که متعلق به دوران فعالیت خانه مادر و کودک هستند و نه دوران قدیمی تر در تاریخ ما یعنی دوران قحط سالی.»

تاکنون گمان بر آن بود که در این مکان اجساد قربانیان قحطی قرن هجدهم دفن شده اند.

مردی که در سال ۱۹۵۱ در این مکان به دنیا آمده و زنده مانده می گوید: «به نظرم مادر من تقصیری نداشت بلکه کلیسا، دولت و کشور بودند که او را مجبور به این کار کردند. اکنون باید از من عذرخواهی شود چون او هیچ کار اشتباهی نکرده بود. او اصلا کاری نکرده بود و برای همین دولت و کلیسا باید از من عذرخواهی کنند تا من سر قبر مادرم بروم و به او بگویم که تقصیری نداشته است.»

دولت ایرلند سه سال پیش گزارش هایی مبنی بر وجود گورهایی بی نام و نشان و بدون سنگ قبر و نیز کشف باقیمانده اجساد انسان در مسیرهای فاضلاب دریافت کرده بود.

هنوز علت دقیق مرگ این کودکان معلوم نیست، اما ممکن است آنها بر اثر سوء تغذیه، نبود مراقبت بهداشتی یا بیماری هایی همچون سل جان خود را از دست داده باشند. بسیاری از اجساد یافت شده متعلق به نوزادان زیر سه سال است، اما جسد کودکان بزرگتر و تا هشت ساله هم در میان آنها دیده می شوند.

کمیسیون ویژه دولتی علاوه بر صومعه توام، تحقیقاتی را نیز در ۱۷ مؤسسه دیگر تحت مدیریت کلیسای کاتولیک ایرلند آغاز کرده است.

مقامات کلیسای کاتولیک ایرلند هنوز اظهارنظر خاصی در این زمینه نکرده اند. تنها در سال ۲۰۱۴ که کارشناسان وجود این اجساد را فاش کردند، اسقف توام گفت که از شنیدن این خبر به شدت «وحشتزده» و «متأثر» شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دولت ایرلند برای نبش قبر ۸۰۰ کودک مجوز صادر کرد

حمله با چاقو به کودکان در دوبلین ایرلند ۵ زخمی برجای گذاشت

خانه‌های وحشت: گورهای دسته جمعی صدها نوزاد در ایرلند نبش قبر می‌شود