برنامه انتخاباتی امانوئل مکرون؛ اخلاقی کردن سیاست و دفاع از سیستم قضایی مستقل

برنامه انتخاباتی امانوئل مکرون؛ اخلاقی کردن سیاست و دفاع از سیستم قضایی مستقل
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

امانوئل مکرون کاندیدای مستقل انتخابات ریاست جمهوری فرانسه روز پنج شنبه در حالی از برنامه انتخاباتی اش رونمایی کرد که فرانسوا فیون و مارین لوپن که با پرونده های قضایی مواجه اند سیستم قضایی را مورد حمله

آگهی

امانوئل مکرون کاندیدای مستقل انتخابات ریاست جمهوری فرانسه روز پنج شنبه در حالی از برنامه انتخاباتی اش رونمایی کرد که فرانسوا فیون و مارین لوپن که با پرونده های قضایی مواجه اند سیستم قضایی را مورد حمله قرار داده اند.

French election: Macron targets nepotism as aides desert Fillon https://t.co/RhjxTN9jsJ

— BBC News (World) (@BBCWorld) March 2, 2017

وعده از بین بردن نابرابری ها، کوچک کردن پارلمان، دفاع از استقلال سیستم قضایی و ممنوعیت استخدام بستگان و اعضای خانواده، بخش هایی از برنامه کاندیدای جنبش «در حرکت» را شامل می شوند.

امانوئل مکرون کاندیدای مستقل انتخابات ریاست جمهوری فرانسه می گوید: «لحظه مهم و جدی ای است چرا که دو کاندیدا تصمیم گرفته اند پروژه های محافظه کارانه و یا برنامه هایی قهقرایی و واپسگرا برای کشور ارائه کنند. آنها همچنین تصمیم گرفته اند به عمد به حاکمیت قانون و بطور خاص اقتدار سیستم قضایی حمله کنند. ما اصلاحاتی را پیشنهاد می کنیم که استخدام بستگان و اعضای خانواده ممنوع شود. این اصلاحات از ابتدا بخشی از برنامه جنبش ما بوده اما ما آن را دوباره مطرح می کنیم تا تمام نمایندگان پارلمان نیز آن را رعایت کنند.»

France: Emmanuel Macron with a 26 point lead over Marine Le Pen in second round of Presidential election (Opinion Way poll). #LePen#Macronpic.twitter.com/RyARIcytlq

— Europe Elects (@EuropeElects) March 2, 2017

امانوئل مکرون در حال حاضر و بر اساس نظرسنجی ها در دور اول ۲۵ درصد آراء را کسب خواهد کرد. مارین لوپن کاندیدای راست های افراطی ۲۷ درصد، فرانسوا فیون کاندیدای محافظه کاران فرانسه ۱۹ درصد و بنوآ امون کاندیدای سوسیالیست ها ۱۶ درصد رای کسب خواهند کرد و با این حساب دور دوم انتخابات رقابت میان امانوئل مکرون و مارین لوپن خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خدمت نظام اجباری در فرانسه از سرگرفته می شود

قوانین عجیب فرانسه؛ از ممنوعیت برهنگی در خانه تا مخالفت والدین با ازدواج فرزندان

تنها راهی که دشمنان ناپلئون می‌توانستند او را شکست دهند چه بود؟