آزادی مامور سابق سیا پس از عفو رئیس جمهوری ایتالیا

آزادی مامور سابق سیا پس از عفو رئیس جمهوری ایتالیا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مامور سابق سیا که از سوی دادگاهی در ایتالیا برای مشارکت در ربودن یک امام جماعت تندروی اسلامگرا در سال ۲۰۰۳ به چهار سال زندان محکوم شده بود، از زندانی در لیسبون آزاد…

آگهی

مامور سابق سیا که از سوی دادگاهی در ایتالیا برای مشارکت در ربودن یک امام جماعت تندروی اسلامگرا در سال ۲۰۰۳ به چهار سال زندان محکوم شده بود، از زندانی در لیسبون آزاد شد.

وی که تابعیت پرتغالی – آمریکایی دارد، هفتۀ گذشته و پس از صدور این حکم توسط پلیس پرتغال بازداشت شده بود تا به ایتالیا مسترد شود.

سابرینا دوسوسا با ابراز خوشحالی از آزادی خود می گوید : « خوشحالم که پس از دو سال که روح و ذهن من آزار دیده بود این ماجرا تمام شد اما هنوز کاملا تمام نشده است. پرونده هنوز در ایتالیا باز است و منتظریم تا ببینیم طی روزهای آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.»

سابرینا دوسوسا در هفدهم فوریه سال ۲۰۰۳ بهمراه ۲۲ مامور دیگر سازمان اطلاعات آمریکا در عملیات ربودن ابو عمر، امام جماعت تندروی مسجدی در میلان شرکت کرده بود. ابوعمر پس از انتقال ربوده شدن به قاهره منتقل شده و به گفتۀ وکلایش، ماهها در پایگاه نظامی آمریکایی مورد بازجویی و تحت شکنجه قرار داشته است.

این مامور سابق سیا در سال ۲۰۱۲ از سوی دادگاهی در ایتالیا به اتهام مشارکت در این آدم ربایی ابتدا به هفت سال محکوم شده بود که توسط دادگاه تجدید نظر این حکم به چهار سال کاهش یافت. حکم زندان چهار سال این مامور سابق سیا اکنون با عفو رئیس جمهوری ایتالیا به سه سال کاهش یافته است.

طبق قوانین ایتالیا، محکومان به مجازات کمتر از سه سال به زندان نمی روند و حکم آنها از حبس تعزیری به خدمات اجتماعی و کار اجباری در جامعه تغییر می یابد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

چرا مقام‌های شهر میلان به دنبال ممنوعیت فروش بستنی و پیتزا پس از نیمه‌شب هستند؟

یک رستوران ایتالیایی به مشتریانش در قبال غذا خوردن بدون داشتن تلفن همراه، یک بطری شراب هدیه می‌دهد

کشف دیوارنگاره‌های دست‌نخورده در ایتالیا؛ تالاری شگفت‌انگیز که روایت‌گر نبرد تروا و اساطیر یونان است