کاهش ارسال کمکهای بشردوستانه به یمن

کاهش ارسال کمکهای بشردوستانه به یمن
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تشدید درگیری ها در یمن و افزایش ناامنی ها، فرستادن کمکهای بشردوستانه را برای مردم این کشور بیش از هر زمانی سخت کرده است.

آگهی

تشدید درگیری ها در یمن و افزایش ناامنی ها، فرستادن کمکهای بشردوستانه را برای مردم این کشور بیش از هر زمانی سخت کرده است.

فرودگاه صنعا، پایتخت یمن تعطیل است و فرود هواپیماهای باری امکان پذیر نیست. همچنین به دلیل وقوع درگیری در نزدیکی بنادر، کشتی ها برای ورود به بنادر این کشور بیش از هر زمانی با خطر روبرو هستند.

در چنین وضعیتی بسیاری از سازمان های بشردوستانه از جمله کمیته بین المللی صلیب سرخ، استفاده از بندر حدیده یمن را برای فرستادن کمک برای مردم این کشور، متوقف کردند. بندر حدیده یکی از دروازه های مهم ورود کالا از دریای سرخ به این کشور محسوب می شود.

این تصمیم در حالی گرفته شده که بسیاری از سازمان های بشردوستانه می گویند یمن با بیش از دو میلیون آواره، در معرض قحطی قرار گرفته و سازمان ملل نیز در این باره هشدار داده است.

گزارش ها همچنین حاکیست در این هفته مسیر یکی از کاروانهای کمک سازمان ملل که رهسپار شهر جنگ زده تعز بوده است، توسط طرفین درگیری بسته شده است.

استفان اوبراین، مسئول عملیات کمکهای بشردوستانه سازمان ملل که روز یکشنبه به یمن سفر کرد، می گوید: «من تنها یک هدف دارم: شناسایی مناطقی که برای نجات مردم به کمکهای بشردوستانه نیاز است، بسیج تمام منابع و امکانات برای پاسخ به این نیازها و اطمینان از اینکه این کمکها به دست مردم می رسد.»

بنا بر گزارش آقای اوبراین، درگیری های یمن در دو سال گذشته دستکم ۷۵۰۰ کشته و ۴۰ هزار زخمی بر جای گذاشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله پهپادی وموشکی حوثی‌ها به کشتی‌ها؛آمریکا:توسط ایران ممکن شد، حق هر پاسخ مناسبی را محفوظ می‌داریم

مهاجمان کنترل یک نفت‌کش مرتبط با اسرائیل را در خلیج عدن به دست گرفتند

حمله حوثی‌ها به اسرائیل؛ برای محور مقاومت و فلسطین یا کسب مشروعیت برای مذاکرات صلح با عربستان؟